TopStar

1. září 2018 09:50

Sexbomba Cameron Diaz slaví 46. narozeniny!

Nejkrásnější a nejmladší ‚‚důchodkyně‘‘ Hollywoodu Cameron Diaz slaví 46. narozeniny. Hvězda letos oznámila svůj odchod ze světa showbyznysu. Prý si chce užít důchodu a věnovat se svému soukromí. Doufejme, že se herečka ještě v nějaké té roli předvede a zatím si připomeňme její nejzářivější role.

Maska (1995)

V polovině devadesátek byl každý film s Jimem Carreym trhák. Maska je ale slavná nejen díky hvězdnému komikovi, ale i díky sexy Cameron. Když se na plátnech objevila dvaadvacetiletá Diaz, reakce diváků byla podobná, jako reakce na Jimovy role. V té době herečka dělala modelku a neměla žádnou hereckou zkušenost. Do filmu obsadili dívku právě kvůli její kráse a sex-appealu. Jít na tento konkurz jí poradili v modelingové agentuře Elite. Nikdo nečekal, že se díky tomuto "pokusu" zrodí jedna z nejzářivějších dam Hollywoodu.

Cameron byla tou dobou už dost známá modelka. Natáčela reklamy pro takové značky jako Coca Cola nebo Levi‘s. Po svém hereckém debutu v Masce začala navštěvovat herecké kurzy.

Svatba mého nejlepšího přítele (1997)

Cameron mohla zůstat jednou z mnoha modelek, které si střihly nějakou tu filmovou roli. Ona se ale od modelingu odklonila k herectví. Navíc, po úspěchu s Maskou se jí dostávalo jedné nabídky za druhou. Film Svatba mého nejlepšího přítele se zařadil mezi nejúspěšnější romantické komedie všech dob a po boku v té době již úspěšné Julie Roberts se atraktivní blondýnka prosadila ještě více.

Něco na té Mary je (1998)

Právě tenhle film je milníkem, kdy se ukázalo, že je Cameron hvězdou komedií. I když nešlo o intelektuální film, Diaz se podařilo ho i přes primitivní zápletku vyzdvihnout nahoru. Dokonce si vysloužila nominaci na cenu Zlatý glóbus.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

O rok později se ukázalo, že Cameron je schopna zahrát nejen lehkomyslné a prostoduché blondýnky, nýbrž i hluboké role, kdy představuje ohyzdné dámy. Podle kritiků se herečka dostala ze své komfortní zóny a tím si vysloužila nominaci na Zlatý glóbus, cenu BAFTA a SAG Award.

Charlieho andílci (2000)

Roku 2000 se dostal do módy slogan girl power a to především díky filmu Charlieho andílci. Nejatraktivnějšími děvčaty své doby se staly Drew Barrymore, Lucy Liu a právě Cameron Diaz. Film sice nebyl filmovými kritiky přijat dobře, i přesto si vysloužil slávu a nadšení v řadách veřejnosti.

Diaz ve své roli Natalie Cook předvedla nejen umění nakopat padouchům zadek, ale i své taneční umění. Ne úplně profesionální, ale rozhodně komické.

Gangy New Yorku (2002)

A znovu jedna z rolí, kde Cameron nehraje naivní blondýnku. V dramatu samotného Martina Scorseseho si zahrála po boku Leonarda DiCapria a Daniela Day‑Lewise. Na roli zrzavé zlodějky si brousily zuby Heather Graham či Katie Holmes. Právě Diaz si ale za svůj herecký um vysloužila další nominaci na Zlatý glóbus za nejlepší ženskou vedlejší roli.

Prázdniny (2006)

Roku 2006 se na světě objevil další ze snímků, který si musí pustit o Vánocích zkrátka každý. Milá komedie Prázdniny je přesně to odlehčení, které potřebuje divák o prázdninách vidět. Milostný příběh celebrity, inteligentní humor a mnoho sněhu.

Cameron si zde zahrála kariéristku Amandu, která se vydá odpočinout do domku v zasněženém lese. Jako vánoční dárek se jí dostává charismatického Judea Lawa. Na jednu stranu nic převratného, na druhou všemi oblíbený snímek.

Zkažená úča (2011)

Roku 2011 vyšla ještě jedna výrazná komedie s Cameron v hlavní roli. A že je tam herečka zatraceně sexy. Pokud byly její dřívější role milé a naivní, v tomto případě tomu tak rozhodně nebylo. Diaz hrála krásku - učitelku, která by neměla jít příkladem žádnému žákovi. Hlavní hrdinku absolutně nezajímá její práce, chce si zvětšit prsa a vzít si bohatého sponzora.

Kritici film ohodnotili negativně, veřejnost byla ovšem znovu nadšena a právě tahle Cameronina podoba se jim zalíbila nejvíce. Kdo jiný by mohl ztvárnit nejhorší učitelku světa.

Buď jak buď, Cameron Diaz se zkrátka zapsala do povědomí každého z nás a my budeme bedlivě sledovat, zda se objeví ještě v nějaké té komedii nebo dramatu.


Přečtěte si také