TopStar

2. května 2018 11:49

Ilona Blašková

Sexy malíř Adam Jílek nám ukázal svou tvorbu

Dříve nám viseli na zdi. Teď je sledujeme na sociálních sítích. Zpěváci a herci pro nás vždycky byli naše modly a idolové. Ale co takhle malíři? Třeba mladý a nadějný Adam Jílek? Ten svojí tvorbou dokazuje, že být umělcem znamená být cool.

To co přivedlo mladého malíře Adama Jílka k umění je víc než úsměvné. Tento sympaťák hledal kdysi pouze školu, která by pro něj nebyla časově tak náročná. „Do nějakých patnácti let jsem hrál profesionálně baseball. K tomu malování jsem se dostal takovou náhodou, protože jsem se rozhodoval, kam půjdu na školu, abych měl víc času na sport,“ prozradil sympatický umělec.

Jestli teď dumáte nad tím, co se skrývá pod Adamovou tvorbou, troufáme si říct, že na to asi nepřijdete. Naštěstí jsme dostaly malý výklad. Pro svou tvorbu si vybral motivy zvířat, které skrývají různé satiry. Jako u každého umělce, i u Adama nejdeme v dílech jeho bolístky. „ Na jednom obraze je vyobrazena vrána, co je přivázaná k srnce. A to jsem namaloval po tom, co jsem se rozešel s přítelkyní. Ti dva jsou k sobě přivázáni. Jeden se toho druhého bojí opustit, až z toho ta vrána zešediví,“ řekl malíř.

Malba, kresba i grafika to je Adamova parketa. I když má teprve dva roky po škole, má za sebou už několik výstav. Je nám jasné, že o něm ještě hodně uslyšíme.

Sdílejte článek

Přečtěte si také