TopStar

12. září 2018 10:00

Ilona Blašková

Šikana se nevyhýbá ani potomkům slavných. Dcera Ivany Jirešové byla ve škole šikanována!

Potomci slavných to mají ve školách mnohem těžší. Často se totiž stávají obětmi šikany od svých spolužáků. Jako například dcera herečky Ivany Jirešové Sofie, která o tom promluvila na zahájení preventivní akce Bubny do škol. Tato akce rozvíjí kreativitu i smysl pro týmovou spolupráci a funguje jako prevence proti šikaně a agresi.

Nejtěžší chvíle si zažívala na prvním stupni, kdy se jí spolužáci posmívali a domů přišla dokonce s monoklem. Rodičům se ale bála svěřit. „Bylo to hrozně hlavně psychicky. Nadávali mi. Posmívali se mi, když jsem neuměla učiteli správně odpovědět na otázku. Nadávali i na mamku, protože je herečka,“ svěřila se super.cz.

„Já se o tom paradoxně dozvěděla od maminky její kamarádky, se kterou jsme se potkaly v obchodě. Až ta mi řekla, jak je to hrozné, jak se kluci k Sofince chovají. Sofie ještě ty kluky chránila a říkala, že se o nic nejedná, že když ji mlátí čipama, tak jen šňůrkami, ne tou stranou, kde je to kovové," doplnila herečka.

Situaci se snažila herečka vyřešit přes třídního učitele. „Ten s tím ale nic nedělal, až s tím druhým se to víc řešilo," líčila Sofie. Nakonec však učitele vyměnila a své mamince se začala svěřovat. „Byla jsem i u psycholožky, která nám říkala, že v tomhle případě tam byl vlastně i tichý souhlas učitele nebo nějaké autority, když se to dělo pořád," řekla Jirešová.

Šikanované děti se za své trápení dost často stydí. „Já myslela, že to není nic hrozného, že je to v pohodě. Ale pak se to zhoršovalo. Teď je to dobré, ale nevím, jak to bude dál. Už to neřeším, jsou ubozí a jsou to lidi, kteří špatně skončí," uzavřela Sofie.

Sdílejte článek

Přečtěte si také