TopStar

30. prosince 2017 11:00

Šílené beauty trendy, na které chceme zapomenout

Pod pojmem módní trendy nám toho sociální sítě chtěly letos nabídnout mnoho. Třeba takové obočí ve stylu culíčků, oční linky v podobě nožů či třpytivá pozadí. Pojďme si tedy připomenout ty nejabsurdnější a vybrat, který trend je vážně ten nejohavnější.

Triky s obočím

Právě nebohé obočí se v letošním roce stalo největší obětí make-up artistů. Obočí copánky, obočí korunky, obočí červíci - co jen jsme letos neviděli! Některé výtvory byly namalovány v počítačových programech, další tvorbou amatérských vizážistů (sami si říkají ‚‚aspiring MUA“ - ambiciozní vizážista) a většině z nich ještě nebylo ani 17. Všechny tyto tendence naštěstí zůstaly jen nápady, na které si už za měsíc ani nevzpomeneme.

Třpytivý zadek

V roce 2017 všichni všechno konturovali. Od uší až po paty. Zároveň se rozmohl trend třpytek a blyštivé kosmetiky. Nejbizarnější je, že se třpytily nejen oční víčka a tváře, ale převážně dámská pozadí. Nikdo příliš nepochopil, proč bylo třeba si sednout zadkem do třpytek. Podle všeho šlo o to, že blyštivé zadnice měly připomínat ocas Rusalky. Ale buďme upřímní - Rusalky nenosí kalhotky. Šach mat, páni vizážisti.

Jednorožcová horečka

Letos vládli sociálním sítím právě jednorožci. Nejsme proti jednorožcům, ale dělat si manikúru v podobě jednorožcova rohu nebo rohy místo očních linek je krajně obskurní. Vlasy v barvě hřívy vydrží přesně do prvního mytí hlavy a nehty se zlomí při prvním mytí nádobí. Nejbezpečnější podoba jednorožce je tedy potisk na oblečení. Zůstaňme tedy jen u nich.

Umělé pihy

Ještě jedna roztomilá novinka, ze které udělaly sociální sítě gigantického slona. Od umělých pih vytvořených make-upem jsme se za rok dostali k třpytivému tetování. Vesměs se teď rozmohly pihy metalické či blyštivé. Ke konci prosince už ale tento trend nepůsobí originálně, nýbrž nudně a staromódně.

Karamelové rty

Nikoli, to nejsou rty z reklamy na nový lesk na rty. Jde o lollipop lips - podoba, která imituje nešikovně slízané lízátko nebo zmrzlinu. Rozmazaná kontura sice vypadá dobře na makrofotografiích, ale zdálky jde těžko poznat, jestli jste se nerozmáchli s rtěnkou příliš silně.

Glitter na vlasech

Ještě jedno nepochopitelné místo, kam si dát třpytky - kořeny vlasů. Na fotkách působí nápad atraktivně, ovšem představa mytí hlavy po focení je ukrutně bolestivá. Jste připraveni dávat si celý den pozor na to, abyste se nepotili, nezmokli nebo si nesahali do vlasů?

Sdílejte článek

Přečtěte si také