TopStar

27. dubna 2018 10:00

Simpsonovy čekají změny! Oblíbený Ind Apu může v seriálu skončit

Herec Hank Azaria namlouvá postavu Inda Apu Nahasapeemapetilona už pořádnou dobu. Teď ale oznámil, že od své role nejspíše odstoupí a dokonce prý Apu ze seriálu odejde. Rozhodl se na základě dokumentárního filmu Hariho Kondabolu, který tvrdí, že Apuho charakter je založen na rasových stereotypech. No...

Obchodník Apu je nedílnou součástí seriálu už od roku 1990. Azaria si již indický přízvuk osvojil a je tak s postavou Apuho sžitý. Herec ale nedabuje pouze Inda, svůj hlas propůjčuje i policejnímu náčelníkovi Wiggumovi, Komiksákovi i barmanovi Vočkovi. Teď se ale Hank zaměřil na postavu Apua, když shlédl dokument ‚‚Problém s Apuem‘‘. Pro BBC zmínil, že postava je problematická, protože Apu je svou prací, počtem dětí a fingovaným manželstvím představen jako typický Ind a v lidech to vyvolává domněnky, že takový je úplně každý Ind.

Hank také zmínil, že Apu byla jediná postava z Jižní Asie v americké televizi. Jako malého postavu Apua šikanovali, ale bylo to pouze v rámci seriálu. Nikdo nečekal, že se to zvrtne a šikanovaní budou všichni Indové ve Spojených státech. ‚‚Rozhodně to nebyl můj úmysl. Chtěl jsem přinést lidem radost a smích.‘‘ Na otázku o budoucnosti postavy Azaria odpovídá, že je otevřený změnám, a když nebude zbytí, Apu ze seriálu odejde.

Jeden z posledích dílů vyvolal ve fanoušcích smíšené reakce. Pokus celou situaci napravit vypadal tak, že Marge vidí Lízu číst knihu, která byla postupem doby změněna, aby byla politicky korektnější. ‚‚Něco, co začalo před desetiletími a bylo společností přijímané a vhodné je teď politicky nekorektní. Co s tím máme dělat?‘‘ říká postava Lízy. A v zápětí se objevuje obraz Apua.

Ve vyjádření stanice ABC News, která epizodu vysílala stálo, že epizoda mluví sama za sebe. Po Hankově vyjádření k celé situaci mu autor dokumentu kritizujícího postavu Apu poděkoval.


Přečtěte si také