TopStar

13. června 2013 16:40

Blanka Konrádová

Skandální fotka Beyoncé. Co jí to proboha udělali?

Neuvěřitelný trapas se stal módnímu domu Roberto Cavalli. Na fotkách, které zveřenili, vypadá zpěvačka Beyoncé jako svoje vlastní karikatura. Její nohy se ztenčily a protáhly do neuvěřitelné délky, necitlivá retuš ji zase připravila o krásné plné křivky.

I když fotografie v časopisech nebo reklamních kampaních často neodpovídají realitě, stále se výsledek alespoň přibližuje skutečnosti. S retuší fotky Beyoncé to už ale u Roberta Cavalliho přehnali a fanoušci zpěvačky se začali bouřit.

„Proč módní domy neustále vnucují ženám nepřirozené a nedosažitelné tvary? Proč nepropagují Beyoncé takovou, jaká skutečně je? Vždyť je krásná,“ tvrdí příznivci zpěvačky. Nadšená z výsledku pravděpodobně není ani zpěvačka. Beyoncé je totiž na své kypré křivky náležitě pyšná.

Srovnání originálu s upravenou fotografií je nasnadě. Ve stejných šatech jako na reklamní kampani totiž zpěvačka vystupuje na koncertním turné. A nutno říct, že jí to v nich neskutečně sluší! „Opravdu nechápeme, proč nahradili krásnou a sexy Beyoncé nějakým imaginárním obrazem?“ ozývají se i další názory.

Tým Roberta Cavalliho měl ale vysvětlení okamžitě po ruce. „Rádi bychom ozřejmili, že obrázek šatů vytvořených Robertem Cavallim pro Beyoncé není fotografie, ale skica. Proto je stylizovaný. Je to umělecká vize,“ ohradil se Cavalliho módní dům.

„Roberto Cavalli miluje ženy a víc než kdo jiný vyzdvihuje a zdůrazňuje ve své tvorbě ženské tvary. Svou značku vybudoval na glorifikaci smyslnosti a ženskosti," zdůraznili v oficiální odpovědi na četné protesty.

Ať jde o upřímné prohlášení, nebo ne, jedna věc je jistá. Zpěvačka v Cavalliho kampani působí otřesně. O smyslnosti a ženskosti nemůže být ani řeč. Jedenatřicetiletá kráska by přitom mohla kdejakou světovou modelku strčit do kapsy.

Zpěvačka s postavou neměla problém ani před rokem a půl, po porodu dcerky Blue Ivy, jejímž otcem je rapper Jay-Z. Jen pár týdnů po porodu už měla zpátky svoje křivky bez nadbytečných poporodních kil.

-juf-


Přečtěte si také