TopStar

18. dubna 2018 12:15

Ilona Blašková

Skupina Olympic chystá novou desku! A ne jen tak ledajakou!

Loni oslavila skupina Olympic svých 55 let na scéně ve velkém stylu. A to vyprodaným koncertem ve Vysočanské aréně. Nezahálí ale ani letos. Pro své fanoušky totiž chystá novou desku! A ne jen tak ledajakou! Podílet se na ní budou i zahraniční studenti.

Nejslavnější konzervatoř světa, tzv. Berklee college of music se nachází v americkém Bostonu a je snem nejen každého českého hudebníka. Zpěvák Petr Janda se tam poprvé vypravil asi před sedmi lety, a pak už to bylo všechno o náhodě. „K mému překvapení, jeden z těch šéfů je Čech, který kdysi u mě natáčel ve studiu. Takže to najednou bylo spojený všechno. No a tak jsme spolu koketovali až do předloňského roku než mi nabídnul spolupráci se studenty. Říkal mi, že uděláme koncert přímo v té škole. Ten koncert dopadl výborně. A mně se hrozně líbil klávesák a kytarista, co tam se mnou hráli," prozradil Petr Janda.

„Já jsem úplně nadšený, protože pro mě Olympic byla kapela mého mládí. Já jsem vyrůstal v 70. a 80. letech v ČR a ten kruh se nám tak krásně s Petrem uzavřel a je to prostě "dream come true," řekl producent Mirek Váňa. „Já jsem dělal už spoustu různých projektů. Video music, filmovou hudbu, mojí vlastní hudbu. Ale co je jiné a zajímavé, tak že Olympic má kolem 20 alb a fungují 55 let. Ta kapela má svůj daný rytmus a mně se strašně líbí. A i to, že s Alekem můžeme přinést své vlastní nápady," řekl Eren Basbug.

A že jich mají! Alek, který původně pochází ze Srbska se snad i s kytarou v ruce narodil. „Poslouchal jsem jako malý hodně podobnou muziku, jako má skupina Olympic. A jejich muzika se mnou hodně rezonuje. Později jsem ale začal poslouchat západní kapely a mám k tomu zvláštní vztah. Jsem schopný se vcítit do muziky Slovanů a dokážu s tím spojit právě i západní muziku," prozradil Alek Darson.

Petr Janda má na hudebníky prostě čuch. A zřejmě i dobré geny, které zapracovali už i jeho vnuka Petra. Ten studuje pražskou mezinárodní konzervatoř a se svým dědou si mohl vůbec poprvé vyzkoušet spolupráci. „Můj úkol je tady ten, že s dědou nahraju jednu písničku. Vlastně sólo do jedné písničky. A vždycky když se vidíme, tak jediný naše téma nebo to o čem se nejvíc bavíme je hudba," řekl nám Petr Janda mladší.

A možná se společně poradí i o názvu nové desky. „Mě napadl takový slogan: "Kdo má doma trilobita, ten se má." A zpívám to takovým operním hlasem a všichni z toho mají velikou legraci. Zpívám to tak dlouze, že mi říkali, že se toho nemohli celou noc zbavit. A tak jsme si říkali, že by možná nebylo špatný tu desku nazvat trilobitem. A tenhle ten můj operní výstup, tím to jako začít," řekl Petr Janda.

Jestli touhle peckou deska skutečně začne, si počkáme do září, kdy poprvé spatří světlo světa.

Sdílejte článek
Štítky Olympic

Přečtěte si také