TopStar

11. září 2018 13:35

Skutečná legenda: Robert Redford si za svůj výkon vysloužil ovace ve stoje!

Hollywoodská hvězda Robert Redford (82) si za svůj nejnovější snímek Old Man and the Gun vysloužil zatraceně dlouhý potlesk ve stoje. Jde o poslední film, ve kterém se herec angažuje, a diváci tak jeho celoživotní přínos světové kinematografii řádně ocenili.

Hollywoodský veterán Robert Redford před měsícem oznámil, že pověsí hereckou kariéru na hřebík. Prý už se v kinematografii angažuje dost dlouho a musí dát prostor mladším kategoriím. V rozhovoru pro časopis Entertainment Weekly zmínil, že jeho role v novém filmu The Old Man & The Gun je ta úplně poslední a chce se tak se svými fanoušky rozloučit.

‚‚Nikdy neříkej nikdy, ale došel jsem k závěru, že hraní pro mě skončilo. Hodlám odejít, protože se tomu věnuji od svých jedenadvaceti let,‘‘ objasnil své rozhodnutí hollywoodský bourák. ‚‚Myslím, že toho je dost. A proč neodejít s něčím optimistickým a pozitivním?‘‘ dodává. Fanoušci jsou na jednu stranu nadšeni jeho novým filmovým počinem, na stranu druhou je mrzí, že představitele ze snímku Butch Cassidy a Sundance Kid už neuvidí.

Oč vlastně v novém filmu Redforda půjde? Forrest Tucker (Robert Redford) je kriminálník, který poprvé skončil za mřížemi už ve svých 15 letech. Proslavil se velkou řadou útěků z vězení. Sám se nechal slyšet, že jich bylo 18 úspěšných a 12 neúspěšných. Film ho sleduje od slavného útěku z věznice v San Quentin v 70. letech a zachycuje také řadu loupeží, kterými si vysloužil oblibu u veřejnosti.

‚‚Občas se mě někdo zeptá, jak to dělám, že jsem se tolik let dokázal udržet na špičce popularity. Na to neumím odpovědět, protože to nevím. Já pro to v podstatě nedělám nic,‘‘ prohlásil o sobě herec všech dob. A kdo tedy Robert Redford vůbec je? Dnes se řadí především mezi oblíbené i uznávané herce, oscarové režiséry, zaryté ochránce přírody a podporovatele začínajících filmařů. V minulosti se jednalo o jednoho z nejcharismatičtějších filmových idolů. Fešný blonďáček konce šedesátých a sedmdesátých let měl ale po čase dost svých hrdinů, které ztvárnil, a tak se rozhodl konvertovat za kameru. Z mladého amerického malíře se nakonec stal úspěšný malíř na filmovém plátně. Basebalový přihazovač na střední škole, který nechal plavat své sportovní stipendium, se zapsal do povědomí každého filmového nadšence po celém světě.

Životní kariéra tohoto herce se rozvíjela velmi vzletně a jen málokterý herec dosáhl větších úspěchů na poli herce a zároveň režiséra. Ačkoli jde o uzavřeného samotáře, který se celý život zmítal v rozporech mezi hraním schematických hrdinů a režírováním pro radost, úspěch i volnost si nacházel v dost specifickém odvětví – podpoře ekologických programů. No, můžeme jen doufat, že herce i přesto v nějaké té roli ještě uvidíme. Přece jen, rozloučit se s herectvím bude pro tuto legendu dost těžké.

Sdílejte článek

Přečtěte si také