TopStar

25. července 2018 14:30

Ilona Blašková

Skutečná vs. falešná krása. Hity sociálních sítí!

Je vlastně asi přirozená reakce jedince, který si založí účet na sociální síti, že chce sdílet spíš snové a načančané fotečky, aby budil iluzi, že se má skvěle a vypadá skvěle a trošku podráždil svoje okolí iluzí, kterou by rád budil třeba i naživo. A pak je vtipné sledovat, jak si naopak někteří dávají práci s tím, aby ukázali tu surovou realitu všedních dní.

Povislá kůže na břiše nebo celulitida na stehnech nebo vyrýsovaný zadek a dokonalá plet? Realita versus sen - skutečná a falešná krása. Odhalování pravdy na sociálních sítích bourá veškerá tabu. „Je to teď velký hit. Lidé se už přejedli dokonalosti a teď, když přijde holka, co vypadá zdravě, tak se holkám uleví, že to není tak špatný. Protože nikdo není z vosku a ve skutečnosti nikdo nevypadá tak, jak to často prezentuje,“ řekla blogerka Kristýna Dolejšová.

„Tohle je mé tělo a trvalo mi roky, abych ho dosáhla. A konečně jsem hrdá ho ukázat ve spodním prádle. Ale mám pořád třesoucí se kousky. Ale je mi to fuk!“ prozradila blogerka Chessie King. Ta začala jako první ukazovat realitu na Instagranu. Okamžitě strhla lavinu reakcí všeho druhu a stovky dalších blogerek se jí snaží napodobovat. „Před pár lety bych tohle nikdy nezveřejnila. Vše na čem mi záleželo, bylo být co nejštíhlejší. Chodila jsem do posilovny, co to šlo. Počítala jsem si všechny kalorie, protože jsem nebyla ve svých představách perfektní. Dnes je mou prioritou být šťastná a spokojená ve své vlastní kůži,“ prohlašuje Chessie.

Rozdíl mezi iluzí a realitou je obrovský. Přesto ale stále mnoho lidí chce vidět jen krásu. A to může být nebezpečné. „Ty holky kolikrát končí s poruchou příjmu potravy. Jde o to, abychom se nestyděly. Každá má něco, co podle společnosti není dokonalé, ale patří to k nám. A není to nic, za co bychom se měly stydět,“ řekla Kristýna.

Nedokonalostí se nebojí ani celebrity. Taková Charlize Theron dokáže kvůli roli přibírat a hubnout. A ve všech podobách si prý přijde krásná. „Já mám ráda Drew Barrymore nebo Kate Winslet. To jsou ženské, co byly oplácané a teď jsou z nich nádherné ženské. Ony umí ukázat, že to tělo není nepřítel,“ prozradila Kristýna.

Sdílejte článek