TopStar

17. června 2018 19:01

Slavní, kteří inscenovali svou smrt! A jak to dopadlo?

Vyhnout se soudu, schovat se před dluhy nebo se jen pobavit a utéct manželce. Každý ze slavných, které vám teď představíme, měl svůj důvod, aby zmizel z povrchu zemského a byl prohlášen za mrtvého.

Ken Kesey 1935 - 2001 Americký spisovatel

Autor románu ‚‚Vyhoďme ho z kola ven‘‘ byl roku 1965 zadržen za držení a pěstování marihuany. Když byl na kauci propuštěn, spisovatel zinscenoval sebevraždu. Tehdy nechal tedy své auto v Kalifornii na jedné ze skal nad Tichým oceánem a utekl do Mexika v kufru od auta svých přátel. Po osmi měsících se Kesey rozhodl, že je již čistý vzduch a může se do Spojených států vrátit. Ihned po návratu byl ale zadržen. Ve vězení strávil pět měsíců a poté se přestěhoval na farmu, kde začal hospodařit a narkotik se do konce života vzdal.

John Stonehouse 1925 - 1988 Bývalý ministr technologií a ministr telekomunikací Velké Británie

Roku 1970 byl John sesazen z postu ministra po prohře jeho strany u voleb. Politik se rozhodl se svou kariérou skoncovat a začít podnikat. Velmi brzy ale zkrachoval. Stonehouse tedy utekl a začal nový život na druhém konci světa. Za pomoci falešných dokumentů si převedl v přepočtu 400 tisíc korun na svůj bankovní účet na Novém Zélandu a precizně si promyslel svou smrt.

V listopadu 1974 nechal Stonehouse své věci na jedné z pláží v Miami, aby to vypadalo, že se utopil nebo se stal obětí žraloka. Sám se svou milenkou Sheilou Buckley se vydal do Austrálie. Vše nasvědčovalo tomu, že mu plán vyšel. Skutečně byl prohlášen mrtvým. Problém byl ale v jeho bankovním účtu. Manipulace s věčnými převody zaujaly bankovní pracovníky a ti ho udali policii.

24. prosince téhož roku byl John Stonehouse v Austrálii zatčen, po šesti měsících převezen do Velké Británie a odsouzen k sedmi létům odnětí svobody. Díky nepříznivému zdraví se ale dostal na svobodu už roku 1979. O dva roky později si vzal svou milenku a o rok později se dvojici narodil syn. Stonehouse se stal častým návštěvníkem různých televizních show, vydal tři knihy a ke konci života si otevřel menší firmu na výrobu trezorů a elektroniky.

Jaroslav Hašek 1883 - 1923 Český spisovatel

Autor knih o vojákovi Švejkovi zemřel ve věku 39 let. Jeho zdraví negativně ovlivnil opakovaný tyfus a láska k alkoholu a nezdravé stravě. Na pohřbu spisovatele byla přítomna i jeho žena, syn a kolem stovky obyvatel vesničky Lipnice, kde prožil Hašek se svou rodinou poslední dva roky svého života. Haškovi přátelé ale nedorazili! Nikdo z nich totiž ve smrt úspěšného spisovatele neuvěřil. Od roku 1915, kdy Hašek sloužil na vojně, byly v médiích otisknuty mylné informace o jeho smrti.

‚‚Byl jsem třikrát oběšen, dvakrát rozstřílen a jednou rozčtvrcen divokými povstalci. Nakonec mě propíchli v drsné bitce námořníků,‘‘ vtipkoval Hašek ohledně svých mnoha nekrologů. Ve skutečnosti se Hašek dostal roku 1916 z otroctví, odjel do Ruska a začal bojovat za Rudou armádu. Úspěšně se schovával českému soudu, protože si hrál na blázna a znovu se vrátil k Rudé armádě. Právě v Rusku poznal svou druhou ženu Alexandru Lvovovou. Roku 1920 se spisovatel rozhodl vrátit do své domoviny a podpořit české komunisty. Oběšeného, zastřeleného a rozčtvrceného Haška nikdo nečekal, proto jeho zjevení bylo obrovským překvapením. Haškovi se natolik zalíbilo umírat, že si nejednou dělal legraci ze své smrti.

Když Jaroslav Hašek skutečně zemřel, zprávě o jeho smrti ještě dlouho nikdo nevěřil.

Sdílejte článek

Přečtěte si také