TopStar

5. srpna 2018 10:00

Slavný hrad ze seriálu Hra o trůny je na prodej! Stačí vám 14 milionů

Ukázalo se, že zámek ze slavného seriálu Hra o trůny v Severním Irsku je na prodej. Prodávaná část se skládá ze šesti bytových jednotek a stojí v přepočtu pouhých 14 milionů korun. Pospěšte si ale, zájem je ohromný.

Hrad v okrese Armagh v Severním Irsku nabízí irská realitní kancelář Maison Real Estate, která má na starost nejluxusnější pozemky a nemovitosti bezprostředního okolí. Ta na svých stránkách zmiňuje, že se hrad skládá ze šesti obytných jednotek a každá má kolem 325 metrů čtverečních. Celkově je zde 15 pokojů a 10 koupelen. Zároveň je nemovitost obklopena pompézním parkem a lesem. V přepočtu stojí hrad 14 milionů korun, což je minimální částka, kterou by mohli majitelé požadovat. Podle serveru Telegraph stojí i prostý londýnský dům více.

Právě tento hrad se objevil v seriálu Hra o trůny už v první sérii, kdy Robb Stark setnul hlavu Richardu Karstarkovi za zradu. Několikrát se ale objevil i v sezóně třetí. Nejzásadnější scénou pro toto místo byla ta, kde se odehrála tzv. Rudá svatba. Zde Robb Stark, spolu s manželkou i svou matkou v rukou nepřátel umírá.

Historie vzniku

Stavbu navrhl londýnský architekt Thomas Hopper společně s místním architektem Thomasem Duffem v novo-normanském slohu. Hrad byl postaven na přání hraběte Archibalda Achesona, který zde žil až do roku 1921. Během druhé světové války sloužil jako ubytování pro vojenské oddíly a vězení pro válečné zajatce. V roce 1983 byl přestavěn na hotel, ale koncept se ukázal jako dost neúspěšný a hrad tak chátral.

Roku 2006 došlo k luxusní rekonstrukci a primárním účelem řemeslníků a developerů bylo zachovat pompézní schodiště a klenuté stropy. V některých místnostech byl užit originální zelený a šarlatový nátěr. Teď je o stavbu ohromný zájem a kupující se o hrad doslova perou.

Sdílejte článek
Štítky Hra o trůny

Přečtěte si také