TopStar

1. října 2018 20:30

Slyšeli jste již o britském umělci Yellow Days? Tak tenhle žluťásek se předvede v Praze!

Mluví se o něm jako o naději hudebního žánru indie. Jeho hudba je kombinací soulu minulého století a moderních tendencí. Ve svých pouhých 20 letech může být přirovnáván k fenoménům jako byl Ray Charles nebo Howlin‘ Wolf. A právě tenhle sympaťák z Británie se předvede již 17. října v pražském legendárním baru Rock Café. Tak co, půjdete se na něj podívat?

Atypická hudba a přednes Yellow Days kombinuje soul, jazz, blues a indie rock. Svým nakřáplým hlasem vytváří famózní hudební díla a může se tak řadit i mezi dnešní originální písničkáře jakými jsou King Krule, Mac DeMarco nebo Frank Ocean.

Jeho začátky nebyly vůbec jednoduché a musel si projít trnitou cestu než se dostal k vzletu v hudební sféře. ‚‚Když jsem vyrůstal, tak jsem o sobě neustále pochyboval asi jako většina mladých lidí. Je to taková součást moderního života. Všichni si žijeme tak pohodlně a usazeně, že každodenní rutina může být vyčerpávající.‘‘

A jak vlastně jeho jméno vzniklo? ‚‚Yellow Days, to je taková žlutá mlha přes všechno, co vidíte, násobí to emoce. Jsou to žluté dny mojí doby, protože píšu o momentech, které se mi dějí a které pro mě hodně znamenají,‘‘ zmínil představitel Yellow Days Broek v jednom ze svých rozhovorů. Tak či tak, od téhle ‚‚žluté mlhy‘‘ se jistě máme na co těšit!

Sdílejte článek
Štítky Soul

Přečtěte si také