TopStar

13. května 2018 10:42

Slyšeli jste někdy o soutěži Miss atomová bomba? Podívejte se na naprosto nepochopitelné soutěže krásy!

Všichni znají soutěže krásy vešelijakých zemí i světa. Slyšeli jste ale někdy o Miss krocaního běhu? A co Opičí miss? Pojďme se mrknout na nejbizarnější soutěže krásy.

Miss krocaního běhu

V americkém státě Arkansas probíhá každoročně na Den díkůvzdání volba královny krásy. Nejde ale o ledajakou klasickou soutěž, dívky si musí zakrýt tělo i obličej plakátem s vyobrazením krocana. Porota tak hodnotí výhradně nohy soutěžících. Vítězka se stane hostem populární televizní show, kde ukáže i obličej.

Miss ‚‚opička‘‘

Režisér Gary Owens vymyslel soutěž, které se účastnily všechny adeptky na roli ve snímku ‚‚Dobytí Planety opic‘‘ z roku 1972. Všechny dívky podstupovaly klasické disciplíny jako v soutěži krásy jen s rozdílem, že měly mít po celou dobu na obličeji masku opice. Zvítězila Natalie Trundy, která si roli ve snímku skutečně zahrála.

Miss perfektní páteř

Od roku 1956 do roku 1969 probíhala ve Spojených státech každoroční soutěž, ve které nešlo tolik o krásu dívek jako o krásu jejich rentgenových snímků a páteře. Snímky se dělaly ve třech pozicích - ve stabilní poloze, stojící na levé noze a stojící na pravé noze. Ke všemu musely stát dívky na speciálních podstavcích (váhách), které ukazovaly rozdělení celkové váhy mezi obě nohy. Vítězka prvního ročníku Louis Conway měla rozdělení váhy perfektní. 50 ku 50.

Miss atomová bomba

První vypuštění atomové bomby Spojenými státy v roce 1952 inspirovalo showmany z Las Vegas a ti zahájili soutěž krásy ‚‚atomové bomby‘‘. Šlo v podstatě o klasickou volbu královny krásy, jen v každém svém příchodu na pódium musela dívka nějakým způsobem sehrát jaderný výbuch. Soutěž se udržela několik let a nejslavnější vítězka Lee Merlin z roku 1957 zkopírovala jednu z fotografií Marilyn Monroe.

Miss prostitutka

Organizátoři soutěže moc dobře věděli, jaký rozruch takový konkurs vyvolá. První ročník proběhl roku 2012 v Los Angeles a pojmenovala celou soutěž ‚‚Miss Hooker‘‘. Myšlenka spočívala v tom, aby i dívky nejstaršího řemesla mohly poukázat na své skutečné talenty a předvést vlastní tvorbu. Mezi soutěžícími se objevovaly talentované malířky, hudebnice i spisovatelky. A provokativní název skutečně zabral. Soutěž si vysloužila masovou pozornost veřejnosti i médií.

Sdílejte článek
Štítky miss

Přečtěte si také