TopStar

16. srpna 2018 16:22

Smutná zpráva: Soulová královna Aretha Franklin zemřela

Hudební svět v slzách. Aretha Franklin (†76), jedna z nejzářivějších zpěvaček, skladatelek a klavíristek všech dob podlehla rakovině slinivky břišní. Rodina už několik posledních dní očekávala, že se soulová diva odebere na onen svět a s hudebnicí se tak alespoň stihla rozloučit.

O smrti zpěvačky informoval deník DailyMail. Poslední týdny byly pro zpěvačku extrémně náročné a její rodina již veškeré naděje na uzdravení ztratila. Ve svém domě v Detroitu a později i v nemocnici se s ní její blízcí a přátelé už chodili loučit.

Aretha Franklin oslavila v březnu šestasedmdesáté narozeniny a loni oznámila konec pěvecké kariéry. O zhoršení jejího zdravotního stavu informoval v neděli večer její přítel Roger Friedman. ‚‚Aretha je obklopena rodinou a svými blízkými. Bude nám strašně chybět, jako matka, sestra, kamarádka, sestřenice. Její odkaz je mnohem silnější,‘‘ citovala Friedmana agentura AP.

Už od roku 2011 bojovala Franklin s rakovinou slinivky. Nádorové onemocnění bylo v její rodině dědičné už po dlouhé generace a všichni tři její sourozenci této zrádné nemoci již podlehli. Ani životní styl jí na zdravotním stavu rozhodně nepřidal - dříve se zpěvačka léčila z alkoholové závislosti a kouřila každý spoustu cigaret.

Kromě 18 cen Grammy měla také ocenění Grammy za celoživotní dílo, které získala v roce 1994. V roce 1987 se stala dokonce první ženou, která byla uvedena do rock‘n‘rollové síně slávy. A časopis Rolling Stone ji zařadil mezi nejlepší zpěváky všech dob. Mezi jejími posledními nejzářnějšími vystoupeními patří sólo na inauguraci amerického prezidenta Baracka Obamy.

Sdílejte článek
Štítky úmrtí Barack Obama rakovina slinivky Aretha Franklin

Přečtěte si také