TopStar

23. dubna 2018 09:11

Smutná zpráva: Zemřel nejmenší herec na světě Verne Troyer

Americký herec Verne Troyer (49) měřil pouhých 81 centimetrů. V jeho devětačtyřiceti letech ho zabily dlouhotrvající deprese a alkohol. Dokonce prý hvězda chtěla nespočetkrát spáchat sebevraždu. Oficiální příčinu smrti však hercova rodina dosud neoznámila.

‚‚Verne byl velmi pečlivý člověk. Chtěl každého rozesmát a sám se neustále smál. Verne se snažil udělat svět lepším místem,‘‘ napsala rodina u zveřejněného příspěvku na Instagramu. ‚‚Byl to velký bojovník, když se jednalo o jeho bitvy. Inspiroval lidi po celém světě svojí cestou, odhodláním a postojem. V průběhu let se snažil a vyhrával, snažil a vyhrával a bojoval, ale naneštěstí toho na něj bylo příliš mnoho. Deprese a sebevražda jsou velmi vážnou záležitostí. Nikdy nevíte, jakou bitvou si člověk prochází uvnitř sebe sama. Buďte k sobě přátelští a vždycky mějte na paměti, že nikdy není pozdě obrátit se o pomoc,‘‘ promluvili členové rodiny a naznačili tak možnou příčinu smrti právě kvůli depresím.

Vernovy nejslavnější role, které ho katapultovaly do popředí zájmu diváků i médií si zahrál v bláznivých komediích ‚‚Austin Powers: Špion, který mě vojel‘‘ a ‚‚Austin Powers - Goldmember‘‘. Zde ztvárnil hlavního záporáka doktora Zlouna. Za tuto postavu si dokonce vysloužil speciální cenu MTV. Fanoušci znají Troyera ale především jako goblina-bankéře z filmového ‚‚Harry Pottera‘‘, nebo malého lupiče v krimithrilleru ‚‚Těžký prachy‘‘, kde si zahrál po boku Christiana Slatera či Vala Kilmera. Roku 2009 se stal dokonce účastníkem vysoce sledované reality show ‚‚Celebrity Big Brother‘‘ ve Velké Británii.

V soukromém životě se Vernovi příliš nezadařilo. Roku 2004 se oženil s instruktorkou jógy Genevieve Gallenovou, ale po pouhém měsíci se jejich svazek rozpadl. Raději si tedy našel lásku ve fotbale, jeho oblíbený klub byl Michigan Wolverines. Ve volném čase hrál herec videohry. Všechny akční a nebezpečné scény ve svých filmech si odehrál také sám, protože neexistoval žádný kaskadér, který by byl tak malý, aby jej mohl zastoupit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také