TopStar

14. září 2018 12:32

Ilona Blašková

Snímek Jan Žižka bude nejdražší český film!

Nepadla ještě ani první klapka, ale už teď se ví, že připravovaný film o českém vojevůdci bude stát pěkný balík. Holt hollywoodské celebrity něco stojí!

Když před osmi lety dostali tvůrci nápad natočit historický velkofilm o Janu Žižkovi, počítali s podstatně nižšími náklady. „Začínali jsme na osmdesáti milionech, ty jsme před dvěma lety navýšili na tři sta milionů a dneska je to skoro půl miliardy. Jsou to obrovské peníze, ale abychom to udělali skvěle, tak je potřebujeme. A není to jen o těch hercích, ale i o výpravě. Snažím se utrácet peníze tam, kde to bude vidět,“ řekl Blesku Petr Jákl, který je zároveň režisérem, producentem a scénáristou filmu.

V hlavních rolích si zahrají hvězdy jako Ben Foster, který ztvární samotného Žižku, Til Schweiger jako Rožmberk, Michael Caine zahraje Lorda Borše nebo William Moseley, který ztvární bratra Jana Žižky. „Získat tyto herce bylo vůbec to nejtěžší z celé produkce. Žiju jako ve snu a ještě před lety bych si nedokázal představit, že bych s těmito lidmi mohl pracovat,“ přiznal Jákl, který na výběru herců a vyjednávání s agenty strávil několik měsíců.

Z českých herců se ve filmu objeví například Ondřej Vetchý, Marek Vašut nebo Jan Budař. První klapka padne už v pondělí 17. září a natáčet se bude České republice a to převážně v Praze, v jižních a středních Čechách. Premiéra je pak plánována na rok 2020.


Přečtěte si také