TopStar

14. května 2013 11:00

Blanka Konrádová

Šok! Angelina Jolie přišla o prsa!

Jedna z nejvíc sexy hereček Hollywoodu Angelina Jolie (37) oznámila, že si nechala odstranit obě prsa. Bála se dědičné rakoviny. Ale svůj sexappeal neztratí. Nahradila je silikony!

K radikálnímu kroku se herečka rozhodla po vyšetření, které ukázalo, že jí z 87 % hrozí onemocnění rakovinou prsu a z 50 % rakovina vaječníků. Může za to genová mutace BRCA1, kterou zdědila po své matce Marcheline Bertrand. Ta zemřela na rakovinu vaječníků v 56 letech.

„Když mi došlo, jak je ta hrozba reálná, chtěla jsem minimalizovat riziko, jak jen to jde. Rozhodla jsem se proto pro dvojnásobnou masektomii. Začala jsem s odstraněním prsou, protože riziko onemocnění je tu vyšší. Pak budu uvažovat i o vaječnících,“ přiznala herečka v rozhovoru pro New York Times.

V rozhodnutí Angelinu podpořil její partner Brad Pitt. Na první zákrok šla 16. února, finální plastiku prsou pak podstoupila 20. dubna. Podle lékařů byl zákrok úspěšný a hrozbu onemocnění jím snížili na 5%.

„Zveřejnila jsem tuto skutečnost, abych podpořila další ženy s rizikem rakoviny. Rozhodnout se pro masektomii není vůbec jednoduché, ale jsem ráda, že jsem to udělala,“ říká Angelina Jolie. „Teď můžu svým dětem s klidem říct, že jsem udělala vše pro to, aby se nemusely bát o můj život.“

-kon-


Přečtěte si také