TopStar

23. července 2013 06:30

Dagmar Dandová

Soud probíhá! Další novinky o smrti Michaela Jacksona

Katherine (83), matka zesnulého zpěváka Michaela Jacksona, vypovídala v rámci soudního procesu s koncertním promotérem AEG Live. Společnost obvinila z toho, že z nedbalosti způsobila smrt krále popu.

Před comebackovým koncertním turné krále popu This Is It si podle Katherine tato agentura najala lékaře Conrada Murrayho, který Jacksonovi podal smrtící dávku anestetik s účinnou látkou propofol.

Když Jacksonovu matku vyslýchal právník promotéra Marvin Putnam, začala být neklidná a zmatená. Právník paní Jackson Brian Panish na promotéra Putnama dokonce zaútočil. Měl totiž pocit, že jeho klientku ponižuje. Když se Katherine zeptal, proč podala žalobu, řekla, že chce zjistit, co se stalo jejímu synovi.

„Na Jacksona vyvíjeli tlak. Nikdo mu nepomohl,“ prohlásila. Promotér jí řekl, že Jackson měl k dispozici právě Murrayho. „Můj syn potřeboval jiného doktora, lékaře zvenku, ne Murrayho,“ uvedla dále Katherine.

Klíčovým důkazem rodiny Jacksonových je e-mail, který poslal ředitel AEG Live Paul Gongaware režisérovi koncertů This Is It Kennymu Ortegovi krátce před zpěvákovou smrtí. Murrayho údajně tlačili k tomu, aby krále popu dostal na pódium, i když se Jackson necítil vůbec dobře. „Měli bychom Murraymu připomenout, že mu platí AEG, ne Michael Jackson. Musíme mu připomenout, co se od něj očekává,“ psalo se v e-mailu.

Jeden z nejpopulárnějších hudebníků všech dob, legendární Michael Jackson, zemřel 25. června 2009 v Los Angeles ve věku 50 let na selhání srdce. Prvotní příčinou jeho úmrtí byla akutní intoxikace anestetiky, ke zpěvákově smrti výrazně přispěl i účinek sedativ.

Jacksonův osobní lékař Conrad Murray si za neúmyslné zabití zpěváka odpykává čtyři roky odnětí svobody. Zpěvákovy tři děti – Prince Michael, Paris a Blanket jsou v opatrovnictví jejich babičky Katherine Jackson. Status dočasného opatrovnictví má jejich bratranec TJ Jackson.

Prolink na článek:

Před soudem už vypovídal i Prince Jackson.

-juf-

Sdílejte článek

Přečtěte si také