TopStar

11. září 2017 16:09

Jiří Kubeš

Soutěž krásy nebo politická debata?

V neděli v noci byla korunována nová Miss Amerika 2018. Stala se jí Cara Mundová, Miss Severní Dakoty. Krása této soutěže se ale letos ostře střetla s politickou tématikou. Dívky dostaly otázky ohledně tajné dohody Trumpa s Ruskem nebo o odstranění konfederačních soch. 

Miss Amerika se konala v Atlantic City. Ve městě, které se stalo kolébkou této soutěže krásy. Ty nejúspěšnější a nejkrásnější Američanky se tam sešli k 97. ročníku. Soutěž, které se účastnilo padesát dívek, ovládla Cara Mundová.

Nové Miss je 23 let. Tato kráska je absolventkou Brown University. A ve studiích bude pokračovat i nadále. Chce na vyhlášené univerzitě "University of Notre Dame" dostudovat práva. Jejím snem je totiž stát se, jako první žena v histori, guvernérkou Severní Dakoty. Právě lidé z Dakoty ji poslali do tohoto velkého finále volby Miss America, a o to více svému snu teď věří. „Je důležité mít ženskou perspektivu a ženy na politických postech,“ dodala při rozhovoru.

Cara zaujala nejen svým tancem během volné disciplíny, ale i rozhovorem. Při jejich odpovědích sálem zněl obrovský potlesk. Vítězka dostala otázku, zda si myslí, že je dobře, že prezident Trump odstoupil ve Francii od dohody o změně klimatu. „Je evidentní, že dochází ke změně klimatu a my musíme být u toho, když se to řeší.“ Samozřejmě totiž, jako každá Miss, dbá o životní prostředí.

Miss Missouri Jennifer Davisonová už zachraňovat svět nemohla. Na její adresu totiž směřoval dotaz, zda je prezident Trump vinen, že se dohodl s ruskou vládou na spolupráci ve volbách proti Clintonové. Davisonová pohotově vypálila naučenou odpověď: „Právě teď musím konstatovat, že prezident je nevinný. Není dostatek důkazů. Vše by se však mělo podrobně prošetřit.“ poradila vyšetřovatelům.

Miss New Jersey pak například odpovídala na dotaz jestli je správné odstranit konfederační sochy z veřejných prostranství. K tomu se vztahuje nové rozhodnutí, a to přesunout je do muzeí. Miss Texas zase měla okomentovat vyjádření prezidenta Trumpa k útoku v Charlottesville. Trump tehdy prohlásil, že na vině neštěstí mezi bílými extrémisty a jejich odpůrci, kdy zemřela mladá žena, jsou obě strany. Za to se na něho snesla vlna kritiky. Připravené otázky pokládali porotci a vypadá to, že odpovědím dali větší váhu, než samotnému vzhledu finalistek. Což by tak mělo být. Každopádně je na úvaženou jestli by se otázky měly točit okolo politiky.

Soutěž Miss America se koná už od roku 1923 a konkurencí je jí od roku 1951 Miss USA, kterou založila jedna z bývalých vítězek Miss Amerika Yolande Fox. Severní Dakota slaví jako stát vítězství v této soutěži vůbec poprvé.

MISS AMERICA

A HUGE congratulations to @MissAmericaND, Cara Mund, our newly crowned #MissAmerica 2018!

Příspěvek sdílený Cara Mund (@missamerica), Zář 10, 2017 v 9:30 PDT

Round of applause for Jennifer Davis, @missamerica.mo! She is our 1st runner-up! #MissAmerica

Příspěvek sdílený Cara Mund (@missamerica), Zář 10, 2017 v 9:24 PDT

Congratulations to Kaitlyn Schoeffel, @MissAmericaNJ! She is our 2nd runner-up tonight at #MissAmerica!

Příspěvek sdílený Cara Mund (@missamerica), Zář 10, 2017 v 9:23 PDT

Give it up for Briana Kinsey (@MissAmericaDC), our 3rd runner-up! #MissAmerica

Příspěvek sdílený Cara Mund (@missamerica), Zář 10, 2017 v 9:16 PDT

Congratulations to our 4th runner-up tonight, Margana Wood (@MissAmericaTX)! #MissAmerica

Příspěvek sdílený Cara Mund (@missamerica), Zář 10, 2017 v 9:14 PDT

Sdílejte článek

Přečtěte si také