TopStar

4. května 2017 10:23

vedran

Soutěž miss míří ke dnu, připouští její bývalý šéf Zapletal

Miloslav Zapletal o soutěži miss

Kolem soutěže krásy Česká Miss je pěkně rušno. Odstupují z ní finalistky i patronky a ani veřejné mínění o soutěži není nijak valné. Není to začátek konce volby nejkrásnějších dívek u nás? Zakladatel soutěží krásy u nás Miloslav Zapletal si myslí, že spíše ano.

Miloslav Zapletal prezidentoval soutěži krásy celých dvacet let. Teď musí sledovat, jak se řítí do záhuby. A možná si mne ruce, že soutěž Miss ČR před lety včas prodal. "Když jsme soutěž krásy vyhlásili v roce 1988, byla klika, že pro diváky to bylo něco novéh. Musím říct, že ve většině zemích miss po několika letech, desetiletích zanikne také proto, že se na tom přiživují další organizátoři. Pak se stává, že je ze soutěže bezvýznamný produkt, a to se stalo i u nás," míní Miloslav Zapletal. Situaci kolem volby královny krásy nechce příliš hodnotit nejúspěšnější Miss Taťána Kuchařová, která se v roce 2006 stala nejkrásnější ženou světa. "Moc o situaci v miss nevím, ani nevím, kdo soutěž vlastní, jenom je asi naprosto jasně vidět záměr těch bývalých majitelů, nemyslím Miloše Zapletala, ale těch bývalých, a dneska vidíme výsledek jejich práce, a to je škoda," uvedla Kuchařová. Že budeme mít ještě někdy tak úspěšnou miss, jakou je Taťána Gregor Kuchařová, už nedoufá ani bývalý prezident soutěže. "Už myslím, že ne, když to má takovou úroveň, jak se dozvídám. Táňa byla velké štěstí. Z celé éry, a dělal jsem 23 ročníků, mám dvě kamarádky, shodou okolností to byla první miss Ivanka Christová a Táňa Kuchařová," dodal Zapletal.

Jaký byl vývoj soutěže krásy u nás

První soutěží krásy u nás byla Miss ČR, kterou v roce 1988 založil Miloslav Zapletal. Samostatně soutěž fungovala do roku 2005, než vznikla Česká Miss Michaely Maláčové. Ta později od Zapletala koupila i Miss ČR a soutěže sjednotila pod jedním názvem - Česká Miss. Maláčová později miss prodala podnikatelce Marcele Krplové. Nyní je soutěž v rukou Evy Čerešňákové (někdejší miss) a jejího partnera Martina Ditmara. Příliš se jim ale v obnově soutěže zatím nedaří.

Sdílejte článek