TopStar

3. května 2019 14:00

Sportem si vydělali miliardy. Jakými luxusními auty jezdí hvězdy Ronaldo, Messi nebo bývalý jezdec Formule 1 Coulthard?

Jaké luxusní bouráky mají ve sbírce fotbalisté Cristiano Ronaldo, Lionel Messi nebo bývalý pilot Formule 1 David Coulthard? Poohlédli jsme se na ženevském autosalonu.

Kolem sportovců se běžně točí krásné ženy a rychlá kola. Při milionových výdělcích každý měsíc je jasné, že hvězdy žijí na vysoké noze. „Já teď jezdím Mercedesem GLS 63 AMG. Předtím jsem jezdil Céčkem a teď jsem o třídu výš. Jsem jedním z těch, co se těší na projekt One, na který netrpělivě čekám. Ale obyčejně, když jsem v Monacu, tak se pohybuji ve Smartu. Do malého města je nejlepší malé auto,“ vypráví o automobilech ten nejpovolanější – bývalý jezdec F1 David Coulthard.

Mini auto je možná překvapením. Ale že si bývalý jezdec Formule 1 potrpí na jízdu v rychlém a luxusním autě, není nic neočekávaného. Nejluxusnější SUV od Mercedesu stojí minimálně tří a půl milionu. Projekt One, který Mercedes vyrobí pouze v počtu 275 kusů, ho bude stát dokonce necelých šedesát milionů korun!

Obrovské částky utrácejí za své vozy i mnozí fotbalisté

Lionel Messi má doma rozsáhlý vozový park, do kterého patří třeba i Maserati MC Stradale. Osmiválcový motor dokáže vybičovat 460 koní z nuly na sto za 4,5 vteřiny. Cena, kterou Messi musel zaplatit, je ve srovnání s jeho platem zanedbatelná. Ročně bere 2,5 miliardy korun. Sedm a půl milionu za tuhle nadupanou káru je jako kdyby šel na zmrzlinu.

Podobně si užívá Cristiano Ronaldo. Jedním z jeho nejlepších kousků, kterým se rád chlubí i na instagramovém účtu, je Bugatti Veyron. Se všemi vymoženostmi, které si do něj nechal nasázet, stálo přes 50 milionů korun.

Nemusíme se ale stále pohybovat v zahraničí. I naši fotbalisté si užívají privilegia hvězd a dostvávají auta od sponzorů. Jsme ale v Česku, to je jiná liga. A tak i trochu jiné vozy.

Baník Ostrava se rozhodl přispět ke zlepšení ovzduší ve svém městě a pořídil si hybridní Toyoty. Klasické fotbalové fanynky tím pravděpodobně příliš neoslní, ale ekologové zaplesají.

Sdílejte článek
Štítky fotbalista drahá auta sportovci

Přečtěte si také