TopStar

18. září 2017 07:38

vedran

Stanislav Hložek o trablích na silnici: rána do svodidel a díra v autě 

Stanislav Hložek oslavil 63. narozeniny hodně nezvykle - v autosalonu, kde si jeho syn Matyáš Hložek přebíral coby vítěz Muže roku nové auto. Díky tomu zavzpomínal na největší noční můry, které na silnici zažil, a rovnou si za to odnesl dort a kytici. 

„Řidičák jsem si udělal už v sedmnácti ještě na průmyslovce, a moje úplně první auto byla stará oktávka, do které teklo podlahou. Když pršelo, musel jsem zvedat nohy. Ale pak jsem si koupil škodovku 130, to bylo tenkrát auto, které se vyváželo do Anglie, a to jsem se dmul pýchou,“ zavzpomínal Stanislav Hložek.

Jako muzikant ročně najezdí až 60 tisíc kilometrů. Jezdí bezpečně, jedna děsivá nehoda se mu ale kdysi nevyhnula.

„Měl jsem jednu opravdu vážnou nehodu, kdy jsem na dálnici vletěl při průtrži mračen do louže. Roztočilo mě to jako vrtuli, bouchnul jsem o svodidlo předek i zadek auta a zůstal jsem stát v rychlém pruhu. Naštěstí za mnou jeli policajti a ti hned pustili houkačky, takže do mne nikdo nevletěl. Byl jsem z toho celý rozklepaný, ale tím autem jsem odjel. Nejlepší na tom bylo, že já jsem si rozbil auto, svodidlo zůstalo nepoškozené, a přesto mi přišla faktura, abych zaplatil škodu na svodidlech,“ smál se Hložek, který si při netradiční oslavě posteskl, že je s rodinou málo.

„Koncertuji se třemi kapelami, zkouším muzikál Tři mušketýři, občas si zahraju s cimbálovkou, měl jsem krásný pořad v Českém rozhlase a možná v něm budu pokračovat, to kilometry naskakují samy. Radost mi dělá i rodina. Vždyť mám už pět vnoučat. Jediné co mě mrzí, že na ně mám málo času,“ dodal na závěr Stanislav Hložek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také