TopStar

17. března 2014 06:50

Dagmar Dandová

Stříbrná zpěvačka roku Lenka Nová: Nevěděla jsem, pro jakou cenu si jedu

V sobotu se udělovaly hudební ceny Žebřík 2013 a na druhém místě se umístila veřejnosti nepříliš známá zpěvačka Lenka Nová. Šok to byl nejen pro ni.

"Bylo to pro mne velké překvapení a velmi příjemné,“ řekla Nová. „Do poslední chvíle jsem nevěděla, pro jakou cenu si jedu. Od pořadatelů jsem věděla jen to, že jsem do třetího místa. Už to byl pro mě velký úspěch, druhé místo mě dostalo," přiznala zpěvačka.

"V posledních dvou letech se v mojí hudební kariéře hodně změnilo a tato cena je pro mě důležitý impuls, že hudební směr, kterým jsem se vydala, někoho oslovuje," smála se Nová před kterou zabodovala jen Anna K. Aneta Langerová se umístila až na třetím místě.

Nová je známá hlavně z koncertování s Laurou a jejími tygry a z hudebních projektů Michala Horáčka, ať už to byl Ohrožený druh, muzikál Kudykam až po současný Mezi námi.

„S Michalem Horáčkem velmi ráda spolupracuji, je to vzájemně příjemná a přínosná spolupráce. A jak je vidět na stále stoupajícím počtu představení, líbí se to i divákům. Jsem za to velice ráda.“

Tím však výčet jejích aktivit nekončí. Ve Švandově divadle účinkuje ve hře Vladimírova děvka a pro letošní podzim připravuje komornější projekt nazvaný Pohyby ženské duše.

"Máme rádi co nejužší kontakt s publikem, a to bude přesně ono,“ dodala Lenka Nová.

Mohlo by vás zajímat

Sdílejte článek

Přečtěte si také