TopStar

16. března 2018 13:40

Ilona Blašková

Svět českých celebrit zasáhl boom zkrášlovacích, takzvaných "holywoodských aplikací“

Jistá aplikace dokáže vyžehlit vrásky, vykouzlit kočičí oči, přifouknout rty a vytvořit dojem, jako by dotyčná hvězda právě opustila kliniku krásy. Jenže otázkou je, jestli se nejedná tak trochu o podvod na fanoušky.

Například u modelky Simony Krainové její vzhled vzbudil bouřlivé reakce. Někteří modelku osočovali, že se dělá záměrně mladší, jiní se domnívali, že za její krásný obličej může dovolená a sluníčko.

Sama modelka ale nevidí na klamavém upravování fotek nic divného. Ve světě šoubyznysu jde prý o běžnou věc. „Česká republika se probudila k životu a pochopila, že Instagram je taky jenom hra iluzí a že je to úplně legální věc, kterou používají ve světě úplně všichni. Já na tom nevidím vůbec nic zlého. Některý ženský si prodlužují nohy, zužují pas, mění si délku vlasů, barvu očí, a teď najednou je tu boom, že existuje nějaká aplikace, která zkrášluje. Jestli chce někdo vidět realitu, tak ať se na sebe podívá do zrcadla" reagovala Krainová.

A stejně na to nahlíží i manželka Leoše Mareše Monika. „V minulosti jsem použila tuto aplikaci dvakrát. A nepřipadá mi to jako podvod na fanoušky, protože je to tak evidentní, že to přeci každému musí dojít. Je to jen další filtr z mnoha jiných, které všichni na celém světě používají," napsala nám Monika.

Jiný názor má ale na úpravu fotek profesionální fotografka Lenka Hatašová. „Já už jsem několikrát na Instagramu takhle zprzněné fotky viděla a chtěla jsem těm holkám napsat, že už je to moc. Ten obličej se vlastně ztrácí v mlze a nic reálného to nepřipomíná. A je pravda, že některé celebrity zvyklé právě na tyhle instagramové fotky to pak po nás, fotografech, vyžadují i při focení. A to se mi nelíbí. My ty retuše děláme samozřejmě taky. Například když chceme zbavit obličej nějakých nedostatků, skvrn nebo pih. Ale děláme to tak, že to není skoro poznat. Kdežto tahle aplikace je tak jalová, že to je prostě už moc. A mně to přijde směšný," prozradila Lenka.

Vyhlášenému plastickému chirurgovi Ondřeji Měšťákovi jsme ukázali fotky celebrit před úpravou a po ní. Tak schválně, odhalil, že se jedná o podvod s použitím aplikace? „To, jak ta žena vypadá, není jenom o tom, jaké má rysy, ale i jak je zrovna nalíčená. Líčením si opravdu můžou změnit proporce obličeje tak, že můžou vypadat jinak, přesto že jde o reálný obrázek. Možná by bylo dobré tam napsat, že se jedná o použití té aplikace," řekl Měšťák. Můžou mít obyčejné ženy komplex z toho, že nevypadají takhle dokonale? "Tak můžou si připadat ošklivé a uvažují o tom, že ideál krásy je někde jinde. Ale pokud se na to dívají s nadhledem a vědí, co v dnešní době dokážou počítače a mobily dělat, tak myslím, že s tím problém mít nemusí," dodal.

Pan docent to vystihl celkem jasně. Až příště zase uvidíte známou herečku nebo zpěvačku s až moc nápadně krásným obličejem, budete vědět, že žádný zázrak za tím nestojí. Jen obyčejná technologie.

Sdílejte článek