TopStar

20. září 2018 19:00

Markéta Škorňová

Světová megastar Ed Sheeran se vrací do Prahy! Na jeho koncert se chystají desítky tisíc fanoušků

V současné době pravděpodobně není na světě prodávanější umělec než je Ed Sheeran. A právě tento britský zpěvák vystoupí 7. července 2019 v pražských Letňanech! Pořadatelé očekávají obrovský zájem desetitisíců fanoušků. Napovídají tomu nejen počty prodaných vstupenek po celém světě, ale i Sheeranův rekord čtyř vystoupení na londýnském stadionu Wembley, která byla vůbec největším sólovým vystoupením bez doprovodné kapely, jaké kdy Spojené královstv?

Čerstvý držitel Řádu britského impéria, čtyřnásobný držitel Grammy a pětinásobný vítěz BRIT Awards- to všechno je britský zpěvák Ed Sheeran. Česká republika není výjimkou a i tady ho milují davy fanoušků. Mnohým z nich proto udělá radost, že se opět objeví v Praze!

Sheeran do hlavního města zavítá v rámci evropského turné „Divide“ 2019. Atraktivitu pražského koncertu jistě zvyšuje i fakt, že nejpopulárnější světový umělec vynechá okolní státy jako Polsko nebo Slovensko. Do České republiky se umělec vrací po čtyřech letech.

Zpěvák v loňském roce vydal svoje třetí studiové album „÷“ (Divide), které získalo ocenění Grammy, a dosud se jej prodalo více než 15,5 milionů kopií. Není divu, že hity jako Shape of You, Perfect nebo Happier, které na desce najdeme, si brouká kde kdo.

Edward Christopher Sheeran je anglický zpěvák a textař s irskými kořeny, který se narodil 17. února 1991. Po dětství stráveném ve Framlinghamu v Anglii se v roce 2008 přestěhoval do Londýna, aby se mohl více zaměřit na svou hudební kariéru. Pozornost si získal zejména díky singlům „The A Team“, „Lego House“ a „I See Fire“. Jeho debutové album + bylo vydáno v roce 2011 a ve Spojeném království získalo platinové ocenění.

Koncem roku 2015 se Ed Sheeran asi na rok odmlčel. Před Vánocemi 2016 pak Edovi fanoušci, uživatelé sociálních sítí, dostali první impulz, že se něco chystá. Nové album nakonec vyšlo 3. března 2017 pod názvem ÷ (divide) a ihned po vydání se stalo jedničkou nejen ve Velké Británii, ale také v USA, Kanadě, Austrálii, či Německu. Jen ve Velké Británii se v prvním týdnu prodalo více než 670 tisíc nosičů a ÷ se tak stalo nejrychleji se prodávajícím albem sólo umělce ve Velké Británii a třetí nejrychleji se prodávající album v historii britské hitparády.

Sdílejte článek

Přečtěte si také