TopStar

28. srpna 2018 12:00

Světoví Maroon 5 se už brzy předvedou v Praze!

Mnozí by si řekli, že kalifornská prosluněná parta Maroon 5 má své nejslavnější roky za sebou. Rozhodla se ale svým fanouškům dokázat opak. A to v pražské O2 areně ve středu 5. června příštího roku. Tak co, půjdete se na jednu z nejúspěšnějších pop rockových skupin první dekády 21. století podívat i vy?

Kapela Maroon 5 je slavnou americkou pop rockovou hudební skupinou, která začínala jako typická středoškolská kapela pod názvem Kara‘s Flowers. Do povědomí fanoušků se dostala především svými hity "This Love" a "She Will Be Loved". Od té doby vydávali Marooni pod vedením Adama Levinea jednu pecku za druhou, jenže se zdá, že na posledních albech se kluci dost trápí.

Ze studiového alba "Songs About Jane" a především právě z hitu "This Love" se mohl složit nejeden fanoušek a roztomilého klučíka po rozchodu chtěla vzít pod svá křídla snad každá dáma. Postupem času se ale z Adama stal potetovaný drsňák a zapletl se i s marketingovou hrou v rámci televizní show The Voice. Jedna z posledních desek bandy slibovala velmi mnoho, ve všech ohledech však zklamala. Ne, že by byla vyloženě špatná, spíše jsme ze strany této kapely byli zkrátka zvyklí na jiný standard. "Singly Maps" a "Animals" byly sice předzvěstí dalšího fantastického alba, vylezl z toho však průměrný zpěv frontmana a srdceryvné osmdesátkové klavírní melodie.

Všechny fanoušky tedy zajímalo, zda jejich ne příliš vydařenou éru přebije album nové. "Red Pill Blues". Šesté studiové album vyšlo ke konci loňského roku. Po hitu "What Lovers Do" se do rádií celého světa dostala i novinka "Girls Like You". A právě její video na YouTube pomalu přesahuje hranici 750 milionů zhlédnutí. Tím to ale asi končí. Někteří byli albem sice nadšeni, ale spíše už jen z čiré nostalgie a jedním či dvěma tracky. Další byli zklamáni a tvrdili, že jde o prázdné, asexuální a nicotné album, které ale prozatím to nejhorší "V", nepředčilo. Na pomoc si sice kluci přivedli zástup hvězdných jmen (ASAP Rocky, Charlie Puth či Kendrick Lamar), ani to jim ale k výsledné bombě nepomohlo. Levine působí ještě unaveněji než na desce předchozí a drsný hlas ASAPa Rockyho působí spíš než svěže, násilně.

Už 5. června 2019 se parta atraktivních mužů předvede v Praze. V roli jejich speciálního hosta se představí norská zpěvačka Sigrid. Jsme tedy zvědavi, co kluci předvedou na koncertu v Praze, a zda se jim podaří zachránit show alespoň díky starému materiálu. Přeci jen, i stará alba upadají do zapomnění, tak aby se nám hoši brzy nerozpadli.

Sdílejte článek

Přečtěte si také