TopStar

26. září 2018 11:00

Světový komik Bill Cosby už se nesměje! Půjde za mříže nejméně na tři roky

Americký herec Bill Cosby (81) byl odsouzen k odnětí svobody od tří do deseti let. Jednalo se údajně o znásilnění, které spáchal roku 2004. Jeho obětí se stala jeho někdejší přítelkyně Andrea Constand. Ta zveřejnila, že ji Cosby nejprve zdrogoval a poté znásilnil. Sám soudce označil komika za sexuálně násilnického predátora.

‚‚Nastal čas pro spravedlnost. Pane Cosby, toto všechno se vám zpětně sečetlo. Přišel čas,‘‘ oznámil Steven O’Neill, který předtím citoval slova oběti Andrey Constand. Incident si získal ohlas u široké veřejnosti a to poté, co Cosbyho obvinilo dalších 15 žen ze znásilnění. Před čtyřmi lety byl dokonce obviněn ze znásilnění nezletilé dívky. Roku 1974 měl prý sexuální styk s tehdy teprve patnáctiletou Judy Huth. Sám komik před třemi lety pod přísahou přiznal, že k opojení dívek skutečně používal narkotika a ty pak byly povolnější. O některých ale tvrdí, že jsou to podvodnice a nikdy je neviděl.

A dokonce i některé hvězdy showbyznysu promluvily o tom, že je Cosby sexuálně obtěžoval. Třeba modelka Janice Dickinson tvrdila, že roku 1982 ji herec skutečně zásilnil za pomoci opiátů a dorazila i na soudí řízení. Herečka Sofía Vergara zas zveřejnila, že ji Bill obtěžoval přímo u živého vysílání.

Teď se herec vydá na dlouhou cestu za mříže. Na jak dlouho se ukáže později, ale jeho jméno bude už navždy očerněno a součástí seznamu sexuálních útočníků. A aby toho nebylo málo, do konce života bude muset každý měsíc absolvovat konzultace a sousedé i školy si budou muset na herce dávat pořádný pozor.

Proces začal už 9. dubna u soudu v pensylvánském městě Norristown. U soudního procesu žádal prokurátor o okamžité poslání do vězení. Prý má letadlo a mohl by uprchnout. Cosby tehdy ovšem vybuchl a přes celou soudní síň zvolal: ‚‚Žádné letadlo nemám, blbe.‘‘

V dětství byl Cosby především maminčin mazánek. Jako chlapec vídával svého otce velmi málo, protože pracoval na vojenské lodi. Jeho matka na něj měla velký vliv a byla i jeho první skutečnou ‚‚divačkou‘‘. Bill studoval ve Philadelphii na Temple University a chtěl se stát učitelem tělesné výchovy. Po nocích si přivydělával jako barman a právě v barech našel vděčné obecenstvo pro svůj lidový humor. Po dosažení oslnivého úspěchu v televizi to Cosby zkusil i s psaním (jeho kniha ‚‚Fatherhood‘‘ se na 54 týdnů stala bestsellerem) a zpíváním (nazpíval 21 alb, která mu vynesla osm Gold Records a pět cen Grammy).

Sdílejte článek
Štítky znásilnění Janice Dickinson

Přečtěte si také