TopStar

15. září 2018 17:00

Sylvester Stallone začíná natáčet Rambo 5! Těšíte se?

Hollywoodský bourák Sylvester Stallone (72) oficiálně oznámil, že začíná natáčet páté pokračování oblíbeného filmu Rambo. Snímek o veteránovi z pekla vietnamské války nejdříve vůbec pokračovat neměl, i přesto se ale tvůrcům podařilo herce přemluvit a ten se tak na pátý díl upsal.

‚‚Začínáme. A já jsem hrozně nervózní,‘‘ nechal se slyšet herec a dodal, že jeho svět se s každým natáčením tohoto snímku zcela převrací. V novém dílu se herec nepředvede jen v roli Ramba, ale i v roli scénáristy a dokonce je možné, že i jako režisér. Poslední díl vyšel na filmová plátna roku 2007 a byl zatraceně úspěšný. Podle všech prognóz bude tento díl ještě úspěšnější. Vždyť se na něj fanoušci těšili tak dlouho.

Co se týče děje, Rambo se vrací do Spojených států a snaží se v klidu dožít tím, že vypomáhá na ranči své známé v Arizoně. Té se ale ztrácí vnučka na párty v Mexiku a Rambo se tak musí ji vydat hledat. Při svém putování se dostane do křížku s místním drogovým kartelem. A jak to celé dopadne? Lze předpokládat, že Rambo vše spasí.

Zprvu se zdálo, že je projekt zcela mrtvý a ani se nepočítalo, že by se to mohlo změnit. Velmi náhle ovšem přišla informace z obchodní části festivalu v Cannes, že produkční společnost Millenium momentálně rozprodává mezinárodní distribuční práva na Ramba 5. A aby toho nebylo málo, hlavní roli si znovu střihne Stallone! No a nakonec zprávu potvrdil i sám herec, kdy na svém Instagramu sdílel teaser plakát ke snímku s nápisem podzim 2019.

A oč ve snímku Rambo vůbec jde? Voják americké armády John Rambo (Sylvester Stallone) se po letech vrací z pekla vietnamské války zpět do své domoviny. Politická situace se ale radikálně změnila a odhodlaný mladík se setkává jen s nepochopením. Jednoho dne je šerifem malého podhorského městečka dokonce zatčen pro potulování a odveden na místní policejní stanici. Podaří se mu však utéct a v nedalekých horách svádí se svými nepřáteli nelítostný boj o holý život.

Zkrátka a dobře, jde o sebelátače a ústního obrněnce. Doma ho trápí kapitalistická společnost a on tomu nerozumí. První díl Ramba měl určitý přesah, ve své době byl kvalitním připomenutím, že válkou porouchaní zabijáci dost těžko existují po boku zbytku společnosti. Člověk, který si pár let krátil čas přidržováním střev kamarádů bude jen těžko tolerovat nátlak okresního zkorumpovaného policisty. Vše zabaleno v akčním hávu a s mnoha napínavými momenty. Tak co, těšíte se?

Sdílejte článek
Štítky Sylvester Stallone nový film poslední díl

Přečtěte si také