TopStar

24. září 2018 09:54

Syn Dády Patrasové si pořezal šlachy: Jak mohla skončit jeho kariéra?

Felix Slováček mladší (35) zdědil po svém tatínkovi hudební talent a jeho celý život dnes tvoří saxofon a klarinet. Nikdo ale neví, že si velmi vážně pořezal šlachy na ruce a jednu dobu to už vypadalo, že muzikant pověsí svou kariéru na hřebík. Naštěstí mu ale šikovní lékaři ruku zachránili.

‚‚Nikdy jsem nebyl vážně nemocný. Jen jednou jsem si uřízl šlachu na prostředníčku pravé ruky. Pan docent Svoboda mi ji v nemocnici na pražských Vinohradech bezchybně sešil, takže mohu bez problémů hrát,‘‘ zavzpomínal Felix Slováček mladší a dodal, že je skutečně rád za profesionální lékaře a sestřičky. A není to jediná pochvala, kterou medici sklidili. ‚‚Taky tam byla sestřička, která mi prst pofoukala a bolelo to o hodně méně,‘‘ dodal euforicky. Zároveň ale zmínil, že má rád sestřičky z Náchodu, protože v době pobytu jeho dědečka v tamějším hospicu se o něj perfektně staraly.

A právě proto se mladý muzikant rozhodl zahrát na soutěži Batist Nej sestřička v náchodském divadle. ‚‚Očekával jsem dvanáct sestřiček a překvapilo mě, že jsou mezi nimi i dva chlapi. Když o tom přemýšlím, nevím, jestli bych jako muž tu sesterskou práci zvládl,‘‘ s úsměvem poznamenal.

Jubilejní 10. ročník soutěže Batist Nej sestřička se konal v Městském Divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě a o akci je velký zájem po celé České republice. Zde se utkalo deset zdravotních sestřiček včetně dvou zdravotních bratrů z nemocnic celé republiky a rozhodně nešlo o svaly, krásu či míry 90-60-90. A nešlo ani o znalosti, protože profesionál musel být každý z nich. Jednalo se tedy pouze o sympatie a vstřícný přístup vůči pacientům. Vítězkou se nakonec stala Ivana Lelkesová, porodní asistentka z Nemocnice v Novém Městě na Moravě.

S rodiči to ale Felix junior nemá ani trochu lehké. Říkáte si, že by to mělo být spíše naopak? I když je pro něj slavný tatínek velkou autoritou a obdivuje jeho talent a úspěchy, vůči výtvarnici Lucii Gelemové žádné vřelé city ani autoritu nechová. ‚‚Ta holka je určitě chytrá, i když hodně urputná. Přijde mi, že chce být vidět za každou cenu, a to se mi nelíbí,‘‘ přiznal Felix Slováček ml. v jednom z rozhovorů pro Blesk. ‚‚Možná připustím, že tátu má ráda, ale nevím vlastně, co ona od toho čeká. Jestli chce mít děti, jestli se chce vdávat, jestli chce peníze. Podle mě chce být známá, chce být vidět, vidět jsou i její obrazy, což zvyšuje jejich cenu. A prostě se jí to takhle povedlo. Kdyby to nebyla Gelemová, byla by to nějaká jiná,‘‘ dodal. Ať je to jak chce, Slováček starší je evidentně šťastný. A to je přeci to nejdůležitější.


Přečtěte si také