TopStar

4. dubna 2013 15:42

Blanka Konrádová

Syn Karla Černocha v tom lítá!

Tak tohle je vážně salto mortale! Syn zesnulého zpěváka Karla Černocha opustil vody showbyznysu a začal létat s dopravním boeingem. A to všechno ve chvíli, kdy se mu konečně začalo jako zpěvákovi dařit.

Marek Černoch (43) chtěl zpívat od dětství, ale začal, až když se jeho otec objevil v prvním nastudování slavného muzikálu Bídníci, tedy bezprostředně po sametové revoluci. „Rodiče se rozvedli, když mi bylo deset, a my jsme pak měli s tátou zvláštní vztah. On se hodně upnul na Terezu, kterou měl z druhého manželství. Ale pak jsme spolu založili agenturu, a to jsme si byli hodně blízko. I když co se hudby týče, tam jsme se názorově rozcházeli. On miloval country, já pak šel vlastní cestou,“ vysvětluje Marek.

Když měl nahrát první desku, totálně propadl létání. Udělal si pilotní zkoušky a na zpívání se na čas vykašlal. „Kamarádi to nedokázali pochopit, ale létání je prostě srdeční záležitost, nemohl jsem tomu odolat.“ Pilotní kurz si udělal až ve 35 letech a pokud mu bude sloužit zdraví, může usedat do kokpitu až do 65 let. Stál ho 1 500 000 Kč, takže se bojí každé lékařské prohlídky, kterou musí rok co rok absolvovat. „Lékař vám nedá doporučení a vy končíte. To je fakt krutý,“ říká.

Jeho manželka, se kterou má dvojčata, se prý o něj bojí jenom když pilotuje malá letadla, ta totiž nebývají v tak perfektním technickém stavu. Manžel je coby rodinu už v malém letadle „svezl“, ale do velkého je prý nepustí. „To je takové nepsané pravidlo, že pilot by neměl mít na palubě svoje blízké. Je tu totiž potenciální nebezpečí, že pod pohrůžkou ublížení rodině třeba vpustí do kokpitu únosce,“ vysvětluje Marek, který by se rád opět věnoval i zpívání.

Ivana Bachoríková

Sdílejte článek

Přečtěte si také