Showbyznys

10. srpna 2017 21:59

Tajné nahrávky princezny Diany vyzradily vše: úzkost, strach a bulimie!

Jak moc princezna Diana trpěla v soužití s princem Charlesem, se všeobecně ví. Nyní dvacet let od smrti Lady Di však vychází nové vydání knížky, složené přímo z poznámek deníku princezny a její korespondence. Navíc obsahuje přepisy tajných nahrávek, které odhalují, jak moc Diana trpěla.

Problémem princezny Diany číslo jedna byla vždy Camilla. Princ Charles se s ní stýkal už před svatbou. Její sokyně v lásce ji trápila po celou dobu zásnub a ani ve svatební den neměla klid. "Charles Camille pořád volal a ujišťoval se, jak to celé snáší. Když jsem procházela ve svatebních šatech uličkou hostů, hledala jsem ji. Věděla jsem, že tam někde bude. Všimla jsem si ji, až když jsme vycházeli ven.

Měla světle šedý kostýmek a klobouk ji zahaloval část obličeje. Mé sny se rozplynuly. Mou největší noční můrou se stala Camilla," psala Diana.

Dalším problémem princezny byla bulimie. Neustálé přejídání a následné zvracení ve velkém odstartovalo během líbánek. "Ani jedinou noc jsme nebyli sami. Každý večer se pořádaly nějaké recepce, spousta lidí, které jsem nikdy neviděla. Bulimie se mě zmocnila třeba čtyřikrát za den, pak jsem byla strašně zesláblá. Líbánky jsem celé probrečela, připadala jsem si tam sama," zoufala si v deníku.  Nepomáhala jí ani nízké sebevědomí. Stále chtěla něco dokázat, aby na ni byl princ Charles pyšný. Občas se jí také zmocňoval panický strach z vystupování před veřejností. "Byla jsem pod neustálým tlakem, sužovaly mě úzkosti a zkusila jsem si také podřezat zápěstí žiletkou. Tehdy mi bylo opravdu hodně zle," napsala dál Diana, kterou po celou dobu "dusila" královská rodina.

Nedokázala se vžít do její kůže a vše řešila od specialistů přes výživu až po psychology. "Všichni si všímali, že extrémně hubnu, a tak když jsem se jednoho dne probudila a sešla dolů do obýváků, byly tam nastoupeny největší kapacity z psychiatrie. Daly mi nějaké léky, abych se cítila šťastně a mohla v noci spát. Jenže po nějaké době jsem zjistila, že jsem těhotná a prášky jsem chtěla okamžitě vysadit," rozepisovala se o svých problémech detailně Diana.  Kromě tajných nahrávek se teď v Británii objevil i dokument, ve kterém se její synové William a Harry svěřují, že matku málo ochraňovali a že o ní měli mít větší starost. Stále se tak nemůžou vyrovnat s okamžikem, kdy jim oznámili, že jejich maminka Diana zemřela.

Sdílejte článek
Štítky Velká Británie Princezna Diana úzkost Karel III. bulimie Camilla, královna-manželka

Přečtěte si také