TopStar

3. prosince 2013 10:50

Dagmar Dandová

Tak to je konec! Marie Doležalová si myje vlasy klokaní tlapkou

Marie Doležalová, mladá herečka ze seriálu Cesty domů, má velice zvláštní recept na krásné vlasy. Inspirovala se slunnou Austrálií a pořídila si na ně klokaní tlapku.

Naštěstí ji neamputovala chudákovi zvířátku, aby si jeho končetinou mohla drbat hlavu. Marie si jen myje vlasy přípravky s výtažkem z rostliny, které se klokaní tlapka říká.

„Mýt si vlasy šamponem s výtažkem z rostliny klokaní tlapka, nebo šamponem, který o sobě říká, že je zázrak, i když ne takový jako narození dítěte nebo zatmění slunce, je super,“ prohlásila herečka, která o sebe sice dbá, ale říká, že nic se nemá přehánět.

„Někdy se mi zdá, že krása a péče o ni je brána příliš vážně, málem jako otázka života a smrti,“ dodala hvězda seriálu Cesty domů, která se aktuálně připravuje na hlavní roli v muzikálu Eva tropí hlouposti.

„Moc se na to těším. Radši jsem se ani na originál nedívala. Jde o jednu z mých vysněných rolí. Vždyť si to představte – budu moct v práci tropit hlouposti. Kdo by tohle nechtěl?“ směje se Doležalová.

Trocha biologie: Co je to Klokaní tlapka?

Jde o rostlinu Anigozantos. Lidově se jí říká klokaní tlapka, protože její květy mají atypický tvar ochmýřených květů, které ji připomínají. Pochází ze suchých a písčitých stepí západní a jihozápadní Austrálie. Její květy jsou obvykle dvoubarevné v nejrůznějších kombinacích. Klokaní tlapka se také používá jako dekorativní pokojová květina.

-dad-

Mohlo by vás zajímat


Přečtěte si také