TopStar

25. srpna 2013 09:50

Lucie Průchová

Tak to je příliš! Slavná Oprah si rasistickou historku s prodavačkou vymysela

Chce zpropagovat svůj nový film a jste slavná moderátorka černé pleti? Tak obviňte prodavačku, že vám nechtěla prodat kabelku a je to.

Tak to si pěkně Oprah Winfrey (59) zavařila, když tvrdila, že prodavačka v luxusním butiku v Zürichu ji údajně rasisticky napadla a odmítla ji prodat drahou kabelku. Podle nových ninformací, které se objevily, je celá historka vymyšlená.

Televizní hvězda už se omluvila a vše se snažila zachránit hned poté, co ji prodavačka obvinila z “absolutní lži.“ „Je mi opravdu líto, že se to takto nafouklo. Z tohoto důvodu jsem také neuváděla název obchodu, ale evidentně jsem neměla říkat, že to bylo ve Švýcarsku,“ sypala si popel na hlavu moderátorka.

Na premiéře filmu Butler, který natočil režisér Lee Daniels, se snažila nepříjemnou situaci zachránit. „O místě jsem mluvila jako o příkladném městě. Ani trochu jsem si neuvědomila, že jsem tam opravdu mohla někdy být,“ dodala v rozhovoru pro tiskovou agenturu Reuters.

O smyšlené historce moderátorka mluvila před týdnem v televizi a pár dní nato obvinění zopakovala. Podle jejích slov ji měla prodavačka odmítnout ukázat krokodýlí kabelku v hodnotě necelých 30 000 eur. Podle zjištění novinářů mělo jít o obchod Trois Pomme. Prodavačka se okamžitě ohradila. „Je to naprostý nesmysl. Nikdy bych to žádné zákaznici neudělala, a tím spíš ne paní Winfrey.“

Podle médií jde jen o promyšlený tah, jak zpropagovat film Butler, který se zabývá hnutím za občanská práva černochů. Kolem skandálu se tak odehrál obrovský rozruch, což evidentně byl právě účel.

-juf-


Přečtěte si také