TopStar

21. září 2018 09:00

Tak tohle Bohdalová nečekala! Na křtu knihy ji zostudili

Herečka Jiřina Bohdalová (87) byla oficiálně pozvána na slavnostní křest knihy ‚‚Já a mých 222 dokonalých přátel‘‘ na počest osmdesátin Jiřího Krampola. Dokonce ji měla sama pokřtít, ovšem když si přečetla stránku o sobě, zůstala jen nevěřícně koukat.

Nemyslete si ale! Autorem knihy nebyl sám Jiří Krampol, nýbrž fotograf Miloš Schmiedberger. A právě on popsal osm let Krampolových pořadů a v jedné části se do Bohdalové i Karla Gotta pořádně pustil. ‚‚Národ ji miloval v režimu minulého století, ale miluje ji i v novodobém století a ona si umí poradit,‘‘ konstatoval ironicky v jedné z kapitol.

A v podobně laděném duchu pokračoval. ‚‚Bohužel i s tím, jak surfovat nejen na prknech divadelních, ale i v nejvyšších místech s mocipány od Novotného až po pana Sorry jako. To jí vyčítá kdekdo, ale naštěstí je u obce divácké důležitější její herecká kariéra než skleničky s potentáty.‘‘ Jiřinu taková poznámka logicky zasáhla a už to vypadalo, že se herečka zkrátka sebere a nasupeně odejde. Nikdo z přítomných zároveň nechápal, proč oslovil Schmiedberger právě ji, aby dílo, které ji samou haní pokřtila.

Vše se ale urovnalo s příchodem Karla Gotta, kterého Bohdalová okamžitě objala a po celou dobu se ho už nepustila. Jelikož kapitola o Slavíkovi taky nebyla úplně vlídného ražení, mohla se dvojice vzájemně ve svém hoři podpořit. Navíc, příchod zpěváka byl překvapením, protože do poslední chvíle nikdo nevěděl, zda skutečně dorazí.

My můžeme jen zmínit, že je Jiřina Bohdalová výjimečná. Někdo je dobrý v divadle, jiný ve filmu nebo estrádě. Ona zkrátka ve všem. Kdyby žila v jiné době a jinde, byla by jednou z nejslavnějších a nejbohatších hereček světa. Takový komediální talent by nemohl ujít pozornosti hollywoodských filmařů. Jsme rádi, že žije teď a tady. O kolik krásného bychom přišli, kdyby tu s námi nebyla.


Přečtěte si také