TopStar

9. dubna 2019 15:25

Tak tomu se říká úspěch! Karla Gotta i s pohádkovým drakem koupila německá televize

Husarský kousek se povedl tvůrcům československé pohádky „Když draka bolí hlava“. Nejen, že zakotvilo v desítce nejnavštěvovanějších českých filmů roku 2018, ještě oslovilo vedení a dramaturgii německé televize MDR a ta ho jako doposud jediný film československé produkce roku 2018 zakoupilo do svého vysílání.

„Je to vůbec poprvé, kdy se česká pohádka prodala po tak krátké době od své kinopremiéry a jsem potěšen, že dostane prostor v prestižním vysílacím čase už na přelomu června a července, jako pocta k životnímu jubileu Karla Gotta,“ nechává se slyšet manažer pro zahraniční prodej pohádky Filip Albrecht. V současné době není vůbec jednoduché prosadit domácí filmovou tvorbu do světa. Právě proto je úspěch o to cennější. Už teď se usilovně pracuje nejen na německém dabingu, ale i na přebásnění písňových textů, z nichž ten stěžejní, by měl nazpívat Karel Gott, a to pochopitelně německy.

Dračí story by měla zamířit i do dalších německy mluvících zemí, ať už do Rakouska, či Švýcarska. „Mám obrovskou radost a zároveň pociťuji jisté uspokojení, že se němečtí odborníci podívali na náš originální pohádkový příběh trochu jinýma očima, než malý český filmový píseček a že našli v náročném procesu propojení živých herců, 3D animací, mechanických loutek a 2D grafik dostatek originality a poutavosti na to, aby nás zařadili do svého vysílacího času, co by za to daly ostatní české filmy, vynášené do nebes našimi kritiky,“ říká nadšeně producent a spoluautor scénáře Petr Šiška.

V Německu jsou práce na přípravách pohádky a jejím zařazení do programu v plném proudu. A aby toho nebylo málo, tak diváci mohou vidět pohádku na československém festivalu v australském Sydney a taky v průběhu května v ruském Uljanovsku. Režisér a spoluautor scénáře Dušan Rapoš tvrdí: „Tak tomu se říká-satisfakce! Mám radost, že tentokrát dostali kritici i anonymní „experti“ na ČSFD (čest výjimkám), kteří doslova nenávidí vše pozitivní a za „umění“ považují jen temné příběhy o zradě, lidské zlobě a nenávisti, pořádnou „facku“ a jen se tím potvrdilo staré známé, že „doma nikdo není prorokem“ a to, že do čeho se doma kope hlava-nehlava, má nejednou úspěch ve světě… Ve jménu celého tvůrčího štábu a skvělých herců jsem hrdý na to, že právě naše pohádka připomene německým fanouškům Mistra Gotta a jeho životní jubileum!“ Nezoufejte ale, exportní verze určitě vyrazí do letních kin po celé republice a díky spolupráci s Prima TV bude zcela jistě patřit do zdejšího vánočního schématu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také