TopStar

27. června 2018 12:13

Ilona Blašková

Tenista Radek Štěpánek se zúčastnil golfové turnaje

Skončit definitivně se sportem je pro vrcholové sportovce jedno z největších životních rozhodnutí. S fotbalem se nedávno rozloučil Tomáš Rosický, a čerstvě má za sebou svůj poslední exhibiční zápas i Filip Jícha, kterého zná celý házenkářský svět. Ten navíc pro své kamarády uspořádal i golfový turnaj, na kterém se objevil další bývalý sportovec - slavný tenista Radek Štěpánek.

Radek Štěpánek se s tenisem rozloučil kvůli dlouhodobým zdravotním problémům loni v listopadu. A tak tuší, jak se cítí jeho kamarád Filip Jícha. Ten odehrál v házené sedmnáct profesionálních sezón, z toho poslední dvě za tým španělské Barcelony. „Znám to ze své zkušenosti, že sportovec ví, kdy je správný čas, kdy odejít. A to ví jenom on, jestli je správný čas. Co jsem si všimnul, tak je s tím srovnaný a vypadá spokojeně. A mně to samozřejmě chybí. Ale skončil jsem s klidným srdcem, protože mě ve správný čas odsunulo zdraví,“ řekl Štěpánek.

Několik výhod konec profesionální sportovní dráhy bezesporu má. Chlapi se můžou věnovat víc jiným sportům, třeba golfu, nebo svým manželkám. „Je to tak. Ale je to otázka spíš pro ně, jestli jim tam teď nepřekážíme. Ale jsem rád, tím spíš, že teď čekáme rodinu. Tak si to užívám,“ prozradil tenista.

Radek rád podpořil dražbu na charitativním golfu pro handicapované děti a věnoval svou tenisovou raketu. Filip Jícha zase daroval svůj dres z Barcelony a vydražil podepsaný dres hokejisty Jaroslava Špačka z Montrealu. A co ho teď, po roční pauze a studiu trenérské licence, čeká? „Teď už můžu říct, že jsem podepsal smlouvu s THV Kiehl a příští rok budu dělat asistenta trenéra. A od roku 2019 šéftrenéra. Je to něco, co jsem chtěl hrozně zkusit,“ řekl Jícha.

Sdílejte článek