TopStar

28. srpna 2018 11:16

Ilona Blašková

Tereza Kerndlová promluvila o rakovině!

Zpěvačka Tereza Kerndlová šokovala své fanoušky na sociálních sítích, kde veřejně přiznala, že nedávno bojovala s vážnou nemocí a musela dokonce podstoupit operaci děložního čípku.

Tereza Kerndlová i díky tomu, že oba její rodiče prodělali rakovinu, chodí k lékařům na pravidelné kontroly. Když šla ale po roce ke svému gynekologovi, vyslechla si něco, co asi nikdo nechce. „Bylo to dokonce na narozeniny mého muže, kdy mi moje gynekoložka řekla, že jsou tam nějaké změny a měla bych si zajít na biopsii, abychom to opravdu ohlídali,“ řekla nám Tereza.

Nejhorší chvíle pro ni byly, když čekala na výsledky. I přesto se snažila fungovat dál, jezdit na koncerty a být se svými nejbližšími a přáteli. „Vlastně všichni jsme doufali, že tam nic nebude, že mě chtějí jen víc hlídat kvůli té diagnóze ze strany rodičů a doufala jsem, že to bude dobré. Ale nebylo,“ míní zpěvačka.

Tereza měla třetí, tedy nejvyšší stupeň přednádorového poškození děložního čípku. Před pěti týdny podstoupila operaci. „Teď, když jsem byla u své gynekoložky na kontrole po operaci, tak mi říkala, že to šlo u mě hrozně rychle, že to bylo překvapivé. Protože když jsem byla před rokem, tak jsem byla v pořádku. Během těch 12 měsíců se tam staly takové změny, které byly v tom nejtěžším stadiu. Takže těžko říct, jaký by byl čas mezi tím, kdy by bylo pozdě," pokračuje.

Zpěváčka více než tři měsíce žila ve strachu, co bude. Teď už ale ví, že je v pořádku a zdravá. Tuto svoji zkušenost se rozhodla zveřejnit proto, aby upozornila i další ženy, aby prevenci nepodceňovaly. „Kdyby jen jedna jediná holka se mohla díky mně uzdravit a zašla, tak mi za to stálo,“ prozradila Tereza. Rakovina děložního čípku je celosvětově čtvrté nejrozšířenější nádorové onemocnění u žen. Milé dámy, myslete více na své zdraví!

Sdílejte článek