TopStar

2. července 2013 12:00

Blanka Konrádová

Terezie Dobrovolná se ukázala kvůli Rajské

Miss ČR 1997 Terezie Dobrovolná byla největší hvězdou uvedení nové kolekce návrhářky Beaty Rajské (51) s názvem Popelka. Přehlídka se konala na filmovém festivalu v Karlových Varech. Dobrovolná se na přehlídkovém molu ukázala po deseti letech!

Modelka žije s jedním z nejbohatších Čechů, miliardářem Davidem Beranem. Mají spolu dvě dcery, Kristýnu a Kateřinu. Oba partneři se na veřejnosti ukazují jen velice zřídka. Vloni se totiž bohatého podnikatele někdo pokusil zastřelit přímo v centru Prahy. Přesto se Rajské modelku podařilo přemluvit, aby po dlouhých letech vstoupila na molo.

„Netrvalo mi ani pět minut, než jsem ji přemluvila, aby mi uvedla novou kolekci,“ prozradila návrhářka. „První šaty, ve kterých Terezie veřejně vystupovala, byly totiž právě ode mě,“ dodává Rajská. „S Terezkou se znám už od dob, kdy se stala nejkrásnější Češkou. I já jsem se tehdy začínala plně věnovat návrhářství. Když s někým začínáte, můžete si vzájemně vybudovat hlubší vztah,“ dodává Beata Rajská.

Návrhářka při zahájení přehlídky přiznala, že se stále trochu cítí jako Popelka. „Každá žena chce být princeznou. I dámy v mém věku. Já už vím, o čem život je. Přestože na veřejnosti vystupuji v krásných šatech, doma chodím i v zástěře,“ prozrazuje Beata Rajská. „Pořád v sobě mám trochu té dětské duše a stále chci věřit na pohádky. Právě proto jsem svou kolekci pojmenovala Popelka,“ uvádí návrhářka, která už svého prince našla. „Měla jsem to štěstí, že jsem ho potkala i ve skutečnosti."

Celou novou kolekci s názvem Popelka spojují pohádkové motivy. „Inspiraci jsem našla v historických kostýmech. Modelky mají krásně spletené vlasy, velké prsteny přes rukavice... Dávám si hodně záležet na detailech. Ke každému s modelů mám nějaký vztah,“ říká autorka kolekce. Sama návrhářka má slabost hlavně pro kabáty a klobouky.

-dad-

Sdílejte článek

Přečtěte si také