TopStar

6. září 2013 14:00

Dagmar Dandová

Terezie Kašparovská s Tomášem Hauptvogelem: Co je drží v sedle?

Moderátoři Zpráv FTV Prima Terezie Kašparovská a Tomáš Hauptvogel si vyzkoušeli, co znamená ocitnout se v extrémním koňském parku, kde si vyzkoušeli disciplínu s názvem extreme trail.

Ta je především o absolutní důvěře a souladu mezi jezdcem a zvířetem. Jak tedy uspěli oba moderátoři?

Terezie přiznala, že se ke koním dostala díky své dceři Emě. „Ema koně a jízdu na nich miluje. A i když nejsem úplně přesvědčená o tom, že je to ten nejbezpečnější sport, začala jsem trochu jezdit i já.“

Půvabná moderátorka si osedlala koně Jaspera, který je třináctinásobným mistrem republiky ve westernové jízdě a odvážně se pustila zdolávat překážky. „Jednou ve mně mírně zatrnulo, a to sice když Jasper začal poněkud nervózně přešlapovat. Místní cowboy, který nás doprovázel mi vysvětlil, že se nic neděje, jen že Jasper by si rád lehl. Byli jsme blízko jezírka,“ smála se Terezie.

Tomáš, který do Hoštky dorazil na motorce, se hned po příjezdu nechal slyšet, že by bylo zajímavé stezku projet právě na ní, a že na koni seděl všehovšudy pouze jednou. Rozhodně se prý nedalo mluvit o jízdě. Byl to ale právě Tomáš, který všechny překvapil.

Při jízdě si počínal jako zkušený koňák, a to že se jedná o jeho premiéru mu nikdo nevěřil. „Fakt jsem si to moc užil. Já mám prostě koně pod sebou rád. Teď jsem se přesvědčil, že to nemusí být jen ti pod kapotou,“ říká o svém novém zážitku Tomáš. Zkušení koňáci říkají, že základem koňského trailu je podvolit se absolutně pohybu koně. Oba moderátoři primáckých Zpráv tohle zvládli na jedničku.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také