TopStar

13. června 2013 12:30

Blanka Konrádová

Těžce nemocný Igor Bareš: V narkóze letím do vesmíru

Herec Igor Bareš (47) trpí vážnou nemocí střev. Crohnova choroba ho trápí už více než patnáct let. Nejhorší je, že se nedá nikdy úplně vyléčit. Herec ze seriálu Cesty domů už dokonce musel několikrát na operaci.

„Než jsem upadl do umělého spánku, připadal jsem si jako ve stavu beztíže. Na operačním sále mám vždycky pocit, že letím někam do vesmíru,“ řekl Bareš, který i přes vleklé zdravotní komplikace stále hraje v divadle i ve filmu.

Teď ho čeká role v představení Ostrovského les v Národním divadle po boku Ivy Janžurové. Pak bude natáčet čtrnáctidílný seriál. „Dostal jsem v něm roli ředitele kriminálky. Na natáčení se moc těším,“ prozradil herec, který pomáhal v rámci akce FTV Prima s ostatními herci ze seriálu Cesty domů roznášet jídlo a pití ve speciální kavárně Vesmírna. Právě v tomto podniku probíhá pracovně-tréninkový program pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením a duševními chorobami.

Igoru Barešovi práce v kavárně šla od ruky. „Mám velké zkušenosti z práce za barem. Když jsem byl v Brně, kromě hraní v divadle jsem čepoval i pivo v hospodě,“ přiznal se herec. Pak ani chvilku nezaváhal a odnesl ze stolů použité skleničky. Hned je také začal mýt.

„Doma taky myju nádobí. Rád vařím, i když ne pravidelně. Poměrně pozdě, ale o to raději jsem začal objevovat tajemství nakládání masa. Tudy teď asi povede má objevitelská cesta dál,“ spekuluje filmový lékárník Jirka Pánek. „Občas doma nakládám utopence a hermelín. Oboje miluje hlavně moje manželka,“ (herečka Antonie Talacková – pozn. red.) svěřil se Igor Bareš.

-dad-

Více o seriálu Cesty domů ZDE


Přečtěte si také