TopStar

10. června 2013 06:40

Blanka Konrádová

Tiger Woods je opět nejlépe placeným sportovcem světa!

Nejlepší golfista světa Tiger Woods se dostal zpět na vrchol nejlépe placených sportovců. Podle časopisu Forbes dosáhl na špici poprvé od svého sexuálního skandálu. Před ním tam ovšem „trůnil“ neuvěřitelných 11 let!

Sedmatřicetiletý Američan vydělal golfem v loňském roce 78,1 milionů dolarů a odsouvá tak švýcarského tenistu Rogera Federera na stříbrnou příčku. Ten si letos přišel na 71,5 milionů dolarů. Třetím je pak basketbalová legenda Kobe Bryant, který si v loňském roce vydělal 61,9 milionů dolarů.

Nejvíce zastoupeným sportem na seznamu je baseball. V první stovce se objevuje neuvěřitelných 27 hvězd baseballové současnosti.

Ačkoli Woodsova současná přítelkyně, lyžařská hvězda Lindsey Vonn, je bohatá, v žebříčku magazínu Forbes se neumístila ani v první stovce. Zde se objevily jen tenisové krasavice Maria Šarapovová a Serena Williams. Šarapovová obsadila 22. místo s příjmem 29 milionů dolarů a mladší sestra dua Williams se zařadila na 68. příčku s příjmem 20,5 milionu dolarů.

Na osmém místě se umístil britský fotbalista David Beckham, který si přišel za loňský rok na 47,2 milionů dolarů. Bývalý anglický kapitán tak předběhl své dva fotbalové kolegy, devátého Cristiana Ronalda a desátého Lionela Messiho.

Světová top 10 nejlépe placených sportovců:1 Tiger Woods, golf, 78,1 mil. dolarů2 Roger Federer, tenis, 71,5 mil. dolarů3 Kobe Bryant, basketball, 61,9 mil. dolarů4 LeBron James, basketball, 59,8 mil. dolarů5 Drew Brees, americký fotbal, 51,0 mil. dolarů6 Aaron Rodgers, americký fotbal, 49,0 mil. dolarů7 Phil Mickelson, golf, 48,7 mil. dolarů8 David Beckham, fotbal, 47,2 mil. dolarů9 Cristiano Ronaldo, fotbal, 44,0 mil. dolarů10 Lionel Messi, fotbal, 41,3 mil. dolarů

-juf-

Sdílejte článek
Štítky peníze golf Lionel Messi americký fotbal David Beckham Maria Šarapovová fotbal basketbal Cristiano Ronaldo Tiger Woods

Přečtěte si také