TopStar

30. srpna 2018 09:00

Tmavovlasá kočka z Rodinných pout se vrací na televizní obrazovky!

Herečka Renata Prokopová (37) se na televizních obrazovkách objevila roku 2005 v nekonečném seriálu televize Prima Rodinná pouta. Říkalo se o ní, že patří mezi nejtalentovanější herečky své doby. Náhle ale sexy brunetka zmizela a fanoušci se ptali, co se stalo. Teď se kráska v seriálu Modrý kód vrací.

Mnozí si ji pamatují z populárního seriálu Rodinná pouta. Když se na televizních obrazovkách objevila poprvé, bylo jí 24 let. Dnes uběhlo 13 let, ale tmavovláska vypadá stále stejně. Na sedm let se dívka sice odmlčela, fanoušci na ni ale nezapomněli a na ulicích seriálovou Marii stále poznávali. A proč tehdy z televizních obrazovek zmizela? Narodil se jí totiž syn a to 15 týdnů před termínem. Renata mu tedy věnovala každou možnou chvíli. Už těhotenství měla herečka rizikové, a když se narodil drobeček František, zůstala v šoku. Dnes už je ale chlapec v pořádku a předčasný porod se projevil jen v v porušené sítnici.

Ani druhé těhotenství nebyla procházka růžovým sadem. Během něj totiž herečka prodělala zánět ledvin a to se odrazilo na dítěti. ‚‚V roce a půl mu diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu. Zní to strašně, v jeho případě to znamená, že napadá na jednu nohu, protože se mu na ní stahují svaly a achilovka. Byl na operaci a celoživotně musí cvičit,‘‘ nechala se kdysi herečka slyšet pro deník Aha.

Renata se pomalu vrací do pracovního tempa. Před nedávnem se objevila jako vedlejší role neúprosné advokátky v seriálu Ohnivý kuře a teď se představí jako nová sestřička Šárka v seriálu Modrý kód. Herečka chtěla být dříve pracovnicí nemocnice, proto je pro ni role jako vyšitá. Tehdy ji odradilo šestileté studium, a tak se vrhla na kariéru herectví.

Renata Visnerová Prokopová studovala Obchodní akademii, ale prkna co znamenají svět ji lákala více. Pokračovala tedy i přes svůj zájem o zdravotnictví na pražské DAMU. Později začala dostávat role v Divadle Příbram a Švandově divadle. Zároveň si vysloužila hlavní ženskou roli v seriálu Rodinná pouta.

Seriál ji proslavil a díky tomu dostala i nabídku od režiséra Jiřího Chlumského na roli ve své kriminální komedii Prachy dělaj člověka. Tam byla kolegyní tria Hanák-Suchánek-Vetchý. Se všemi spolupracovala i v některých budoucích projektech. Mezi její koníčky patří především práce, potom četba, pletení a jídlo. Jak konzumace, tak i jeho příprava. Roku 2006 se herečka vdala a dnes se vrací na prkna i obrazovky, aby předvedla, že má stále co nabídnout.


Přečtěte si také