TopStar

27. září 2018 10:00

To jsou ale změny! První homosexuální pár královské rodiny

V královské rodině se 22. září odehrála fenomenální událost. Poprvé za celou historii monarchie Velké Británie došlo ke sňatku dvou mužů! Bratranec Alžběty II. Ivar Mountbatten (55) se oženil se svým přítelem, stewardem Jamesem Coylem. Vzali se dva roky poté, co šlechtic veřejně promluvil o své homosexuální orientaci.

Sezámení

Ivar a James se seznámili díky jejich společné zálibě, kterou je lyžování. Před třemi lety se poprvé potkali ve švýcarském městečku Verbier a právě tehdy započala jejich láska. Ze začátku se dvojice jen scházela a o svatbě nebylo ani zmínky. Velmi záhy ale Mountbatten pochopil, že chce s Coylem strávit celý život a rozhodl se učinit velmi odvážný krok.

Minulost

Roku 2016 promluvil Ivar o své orientaci a šokoval tak veřejnost. Do té doby byl totiž ženatý s Penelope Thompson, po jejímž boku strávil neuvěřitelných 16 let. A najednou takový zvrat. Se svou tehdejší ženou má dokonce tři dcerky.

I když fanoušci královské rodiny už nevěřili v další manželství šlechtice, jeho žena byla přesvědčena o opaku. S tou se rozvedl už roku 2011 a ihned po rozvodu se ukázalo, že po celou dobu jejich vztahu Penelope o bisexualitě Ivara věděla. Když se dověděla o sňatku bývalého muže s Jamesem, byla prý skutečně ráda, že našel svou pravou lásku.

Potomek Puškina

Jakou překvapivou informaci o bratranci královny Alžběty ještě víme? Ivar žije v současnosti ve svém domě hrabství Devon a je ředitelem parku Bridwell. Také šlechticův původ je dost atypický. Není příbuzným jen britské královny, ale i Mikuláše I. a samotného Alexandra Sergejeviče Puškina!

O Jamesovi a jeho původu se už tolik neví. Ten nikdy nebyl ženatý, nemá děti a jeho život je létání a nebe. Celkem romantické, co myslíte?

Zásnuby

O plánované svatbě promluvila zamilovaná dvojice už začátkem léta. Je známo, že na obřadu trval hlavně Ivar. Chtěl nejen potěšit svého milého, ale i posunout hranice zavedených pravidel monarchie. ‚‚Kdybychom se s Jamesem potkali před deseti lety, svatba by asi neproběhla. V moderní době jsme se ale rozhodli pro plnohodnotný obřad,‘‘ přiznal Mountbatten pro média.

Snoubencům požehnala nejen žena a ratolesti Ivara, ale i samotná královna. A po takovém požehnání už dvojice zkrátka odstoupit od svého plánu nemohla.

Ceremonie

V sobotu 22. září se Ivar Mountbatten a James Coyle vzali. Celý obřad byl skromný a v rodinném duchu. Pozváno bylo kolem 60 hostů. Nikdo z první linie královské rodiny na svatbu nedorazil, ale syn Alžběty Edward, hrabě z Wessexu popřál novomanželům vše nejlepší psanou formou.

Na líbánky se zamilovaní vydají až koncem roku. Pojedou buď do Řecka nebo do Chorvatska. Tak tedy, nezbývá než popřát vše nejlepší.


Přečtěte si také