TopStar

21. října 2018 08:00

Ilona Blašková

Tohle je neošklivější modelka světa

Tohle je neošklivější modelka světa

Svět módy již dávno není o prvoplánových kráskách. Návrháři těch nejluxusnějších značek se přetahují o modelky, které jsou něčím jiné, výjimečné, které zkrátka vybočují. Jednou z nich je osmadvacetiletá Melanie Gaydos. Dívka trpí syndromem ektodermální dysplazie. To je vzácné genetické onemocnění, které napadá vlasy, zuby, nehty i póry. Díky tomu je Melanie přezdívána jako neošklivější modelka na světě.

Tato nevyléčitelná choroba způsobuje abnormality v růstu vlasů, zubů, nehtů, chrupavek a kostí. Proto Melanie nemá téměř žádné vlasy ani zuby. Přesto je její vzhled určitou předností. „Vždycky jsem toužila v životě dokázat něco většího, být na billboardech nebo na filmovém plátně,“ prozradila modelka, která je smířená s tím, že nikdy nebude tou kráskou, za kterou se každý otočí. K úspěchu jí dopomohl její přítel. „Pomohl mi pochopit, že nikdo jiný na světě nevypadá jako já, že v tom tkví můj potenciál,“ řekla Melanie.

Přesto, netrápí ji její zdeformovaný obličej? „Ne, nijak mě netrápí – ani nikdy netrápil. A pokud ano, tak to bylo jen kvůli lidem, kteří mi řekli něco, co mě naštvalo,“ prohlásila. Svou hrůzostrašnou image se přeci jen snažila vylepšit. Podstoupila už přes čtyřicet plastických operací, které ji ale moc nepomohly. Melanie se však nevzdává a pevně věří, že jí lékaři dokážou pomoci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také