TopStar

17. srpna 2017 16:40

Jiří Kubeš

Tom Cruise se zranil! Natáčení filmu Mission Impossible 6 muselo být pozastaveno

Tom Cruise se zranil! Natáčení filmu Mission Impossible 6 muselo být pozastaveno

Hollywoodské studio Paramount Pictures ve středu oznámilo, že přerušuje natáčení na neurčito. Vše bude záležet na tom, jak rychle se filmová star zotaví. Podle dosavadních zpráv má Cruise zlomený kotník a naražený bok.

Premiéra akčního trháku byla plánována na 27. července roku 2018. Studio potvrdilo, že tato změna bude stát mnoho peněz, posunutí premiéry se však neobává. Natáčení filmu by se mělo znovu rozjet až se herec uzdraví. To bude trvat několik týdnů.

Režisér snímku Christopher McQuarrie řekl, že se Cruise zranil, když měl zavěšený na laně přeskočit z jedné budovy na druhou. On však nedoskočil a do budovy narazil.

Slavný krasavec je znám tím, že se při nebezpečných scénách nerad nechává zastupovat kaskadéry. Nejslavnějším jeho počinem bylo, když seběhl 181 patrovou budovu Burj Khalifa. Jak jinak než pro film Mission Impossible. Nyní se ale místo obdivu začala objevovat kritika, která naráží na Cruisův věk. V 55 letech by prý už měl uvažovat o tom, že v nebezpečných scénách nechá zastupovat kaskadéry.

V Hollywoodu ale existuje mnoho dalších hvězd, které odmítají záskok a překvapivě jsou mezi nimi i ženy. Těmi nejslavnějšími jsou Angelina Jolie, Kristen Stewart a mezi pány třeba Harrison Ford, Vin Diesel, Dwayne Johnson, známý jako The Rock a jeden z největších drsňáků Jason Statham. Ten dokonce při natáčení Expendables 3 málem zemřel. Při akční scéně, kde řídil nákladní auto, mu praskly brzdy a on se i s autem zřítil do Černého moře, kde se málem utopil. Naštěstí se mu z náklaďáku podařilo vyprostit a vyplavat na hladinu. Podobné zážitky z natáčení nebezpečných scén mají například i Johnny Depp, Halle Berry, Sylvester Stallone i Arnold Schwarzenegger.

Všichni měli štěstí, o tom se však nedá mluvit v případě nedávné tragédie, která navždy poznamenala natáčení filmu Deadpool 2. Kde hlavní roli ztvárnil herec Ryan Reynolds. Americká motocyklová závodnice Joi Harrisová zemřela při natáčení jedné z akčních scén. Nezvládla jízdu ve velké rychlosti. Narazila do obrubníku a prolétla sklem blízké budovy. Byla hned převezena do nemocnice, zraněním ale podlehla. Neštěstí se stalo teprve před pár dny.

Je tedy jasné, že nebezpečí se při natáčení nevyhýbá hercům ani kaskadérům. V případě Toma Cruise se dá mluvit o velkém štěstí, že zranění nejsou vážná. Sám herec všem fanouškům poděkoval za starost a podporu a sdělil, že se nemůže dočkat, až si všichni společně film užijí.

Autor: Barbara Vávrová

Sdílejte článek

Přečtěte si také