TopStar

21. dubna 2017 13:46

vedran

Tomáš Hauptvogel dva roky po vážné nehodě: noční můry a čekání na odškodné

Moderátor zpráv TV Prima Tomáš Hauptvogel v neděli 16. dubna 2017 "oslavil" dva roky od těžké nehody. Poprvé prozradil, že má dodnes vedle zdravotních následků někdy i noční můry, a co víc - stále řeší odškodné!

"Oslavil jsem své druhé narozeniny. Jsou tomu dva roky, co mě u Úval „sestřelil“ řidič Octavie, který odbočil doleva, aniž by se podíval, zda proti němu někdo nejede. Jel. Já na své milované motorce. Dnes jsem se na toto místo vydal výjimečně, protože jsem projížděl nedaleko. Musím přiznat, že tomuto úseku silnice 101 se záměrně vyhýbám. Když jsem dnes viděl místo, na kterém jsem tehdy skončil, není to příjemný pocit. Naštěstí jsem přežil, a proto sem nemusí jezdit Monika v tento den dávat kytičku ke křížku,“ říká Tomáš.

Ale ani dva roky od nehody není život jako dřív. Navíc stále není vyřešeno vše kolem pojišťoven a viníka. „I dva roky po nehodě chodím jen pomalu, jelikož pravá noha po sérii operací stále pobolívá prakticky při každém došlapu. Levá ruka, která byla po nehodě zlomená prakticky do pravého úhlu, je stále hodně slabá a při zátěži se vždy ozve. Největší problém je ale stále s pravým zápěstím. Jeho pohyb je omezen tak na 50 %. Jsem pravák, takže třeba normální psaní není nic pohodlného. Navíc, je to jako s levou rukou – po zátěži bolí. Po jakémkoliv cvičení, nebo delším řízení auta (ani nemusí být závodní) jsem jak spráskaný pes,“ líčí dál moderátor.

O nehodě se mu také poměrně často zdá. „Občas mne zbudí červená kapota, které se nemohu vyhnout. Z běžného provozu na silnici mám takový respekt, že na motorku, nebo silniční kolo už nesednu (zlaté uzavřené tratě really). Ve znaleckém posudku jsou mé pocity kvalifikovány jako Postupně odeznívající posttraumatická stresová porucha. To je taky něco, co bych k životu vážně nepotřeboval," dodává Hauptvogel.

Se svou advokátkou stále řeší odškodnění. „Řidič, který mne srazil, dostal podmínku a na čas přišel o řidičák. Teď už ale asi opět jezdí. Mě bolí prakticky celý Hauptvogel a pojišťovna pana viníka se tváří, že je vlastně vše v pořádku. Jsem zvědavý, jak dlouho se to ještě potáhne a zda uznají, že mi bylo opravdu ublíženo a můj život se prakticky od základu změnil."

Sdílejte článek

Přečtěte si také