TopStar

4. května 2015 11:56

Tereza Javorová

Tomáš Hauptvogel opustil po těžké nehodě nemocnici. Svatbu ale neodkládá!

Moderátor Zpráv FTV Prima Tomáš Hauptvogel opustil po čtrnácti dnech oddělení chirurgie a traumatologie pražské vinohradské nemocnice. V sádře má sice obě ruce i nohu, ale úsměv na tváři neztratil. "Podruhé jsem se narodil," přiznává.

K osudné nehodě Tomáše Hauptvogela došlo 16. dubna 2015 v pražských Úvalech. Řidič osobního vozidla mu nedal přednost a narazil do něj. Náraz Tomáše vymrštil z motorky a následoval těžký dopad.

"Pamatuji si to všechno. Jak mi tam to auto vjelo, přesně vidím tu červenou kapotu, ten zlomek vteřiny, kdy jsem si řekl: "Tak tohle nedám." A pak vím, že jsem letěl. Otevřel jsem oči a zjišťoval jsem, čím hýbu a čím ne," říká vůbec poprvé od nehody moderátor Zpráv FTV Prima Tomáš Hauptvogel.

Vedoucí lékař z FN Královské Vinohrady Roman Košťál přiznal, že Hauptvogel měl velké štěstí. Jen zázrakem neutrpěl zranění hlavy ani páteře. I tak je ale výčet zranění doslova děsivý. "Byla u něj diagnostikována otevřená zlomenina bérce a otevřená zlomenina pravého předloktí s nestabilitou v oblasti levého zápěstí," upřesnil.

Tomáš je celému personálu nemocnice vděčný za veškerou péči. Touto cestou jim děkuje za péči, kterou mu věnovali, a slibuje, že v domácím prostředí bude rehabilitovat, jak jen to půjde.

"Musím se pořádně rozchodit, to je teď úkol číslo jedna, abych mohl odhodit klacky. To bude pár týdnů trvat. Ruku rozhýbávám, mám ji sešroubovanou dost pevně, a na druhé ruce mě čekají ještě dva měsíce sádry, protože tam je kompletně repasované zápěstí, které bylo hodně pošramocené," dodal.

Pro Tomáše si přijela jeho snoubenka Monika Kašparová. Moderátor už dřív slíbil, že si ji letos vezme. Změnila nehoda plány?

"Jedna z mých prvních otázek byla, jestli budu moct v říjnu tancovat. Pan doktor se ptal, proč. Říkám, že mám svatbu. A on: ´No jasně.´ Takže nic se nedokládá, jedeme dál."

Tomáše Hauptvogela v době nepřítomnosti zastupuje po boku Terezie Kašparovské elitní parlamentní reportér Pavel Štrunc. Toho diváci Primy uvidí i v rámci zpravodajské roadshow, která startuje v sobotu v Pardubicích. Odtud se přihlásí Klára Doležalová a Karel Voříšek.


Přečtěte si také