TopStar

12. května 2017 10:25

vedran

Tomáš Hauptvogel zase lítá v adrenalinu, poprvé jel rally

Moderátor Zpráv FTV Prima Tomáš Hauptvogel si s adrenalinovými sporty nedá pokoj. Přestože kvůli vážné nehodě omezil jízdu na motorce, rychlé vozy nemohl neotestovat. A tak před pár dny dokončil svůj první závod v rally. Navíc i s fantastickým výsledkem. Po devíti rychlostních zkouškách Rally Vyškov se umístil na pátém místě v Lenz Opel Adam cupu. 

„Je to neskutečná radost! Celou Rally Vyškov jsme si se spolujezdcem Štěpánem Palivcem užívali. Prakticky v každém průjezdu rychlostními zkouškami jsem zrychloval. Konečný výsledek je pro mě samotného překvapením. Čekal jsem, že mnohem zkušenější závodníci na stejných autech mi „nadělí“ obrovskou ztrátu. Na třetí místo mi v cíli chybělo něco málo přes dvě minuty. Sám tomu nemohu uvěřit," uvedl Tomáš.

Cesta do cíle ale nebyla tak idylická, jak by se mohlo zdát. Moderátor Zpráv na Primě musel řešit i celou řadu krizových situací.

„Stále se učím auto řídit. Například jsem zjistil, že vůbec neumím řadit a brzdit. Tak například, když náš Adámek letěl po úzké lesní silnici přes 160 kilometrů za hodinu, a za horizontem bylo 30 metrů na zastavení, brzdil jsem i očima. Nebo v jedné z posledních zatáček před úplným cílem bylo z krajnice vytahané bláto. V půlce zatáčky jsem měl pocit, že jedu nějak moc rychle a ubral jsem na vteřinku plyn. Po této školácké chybě jsem dostal smyk a od výletu do lesa nám chybělo jen pár centimetrů! Vše ale dobře dopadlo a já mám přes měsíc možnost hodně jezdit, ale hlavně posilovat. Mé ruce přeci jen nepatří k těm nejsilnějším ve startovním poli a hlavně odpoledne už to bylo znát.“

Další závod pojede Tomáš Hauptvogel v půlce června v Hustopečích.

Sdílejte článek