TopStar

5. února 2018 12:17

Ilona Blašková

Tomáš Klus se vrátil z dovolené a po zdravotních obtížích opět koncertuje

Tomáš Klus je zpátky z dovolené v Dominikánské republice. Tam si s rodinkou užíval koupání a nádherného počasí celý měsíc. Volno už opravdu potřeboval. Ne kvůli práci, rodině, nebo fanouškům. Začaly ho zrazovat hlasivky!

Na pracovně nabitý závěr roku doplatil po zdravotní stránce i Tomáš Klus. Přišel o hlas. Jeden z koncertů, které slíbil odehrát v Hranicích na Moravě, musel nahradit hned po návratu z dovolené. „To se občas stává. Hráli jsme dvojkoncert a bylo to na konci sezony. Byl jsem unavený a hlas odešel. Se skřehotáním jsem lidem slíbil, že 3. února bude vše nahrazeno. A to se stalo.“ řekl Klus.

Tomáš pochází z nedalekého Třince a tak se na něho přijela podívat i jeho maminka. Ta je prý na syna hodně pyšná. „Jsem tady trochu doma. Točili jsme tu poslední desku a jezdíme sem dost často na soustředění i na koncerty. Máme to tady rádi.“ dodal Tomáš.

Z exotiky v Dominikánské republice už se zpěvák těšil na českou přírodu, kterou miluje nejvíc. Domů si přivezl i nové písničky. Na dovolenou si totiž vzal kytaru a napsal tam dvě desky. Tvrdí, že se tam asi narodil strýček Pompo. Vegetace je tam prý tak bujná, že zasadíš nehet a sklidíš člověka.

Vegetace zřejmě působila blahodárně i na jeho děti. Konkrétně na dvouletého syna Alfréda. „Je fakt, že v Dominikáně došlo k završení rodinného převratu. Syn Alfréd se stal opravdovou hlavou rodiny a ze mě je asistent.“ A jak to dokázal? “Je to silná osobnost a má velký svaly. Už mě přepere. Má prostě jasno v tom, co chce. A v momentě, kdy mu člověk trochu nerozumí, tak si umí dupnout,“ prásknul Tomáš na syna.

Tomáš Klus po dovolené nabral poměrně rychlé tempo. Už si stihl vyzkoušet, jak mu to ladí s Janáčkovou filharmonií, se kterou si pár koncertů ještě zopakuje. Za pár dní začne točit novou desku. Jen pozor na to, aby ho zase nezradil hlas.

Autoři: Andrea Ježková, Ilona Blašková

Sdílejte článek

Přečtěte si také