TopStar

1. března 2018 15:00

Ilona Blašková

Tomáš Plekanec dostal nový impuls k boji o trofej

Když se v NHL řekne jméno Tomáš Plekanec, všem se na první dobrou vybaví kanadský Montreal. Jenže to už neplatí. Klub, za který hrával od svých začátků v zámoří, ho těsně před koncem přestupního období vyměnil do Toronta. A to je teda čára přes rodinný rozpočet i pro Lucku Vondráčkovou. Máme její vyjádření!

Tomáš Plekanec takové rozhodnutí od svého domovského klubu nejspíš nečekal. Ale dostal alespoň nový impuls k tomu, bojovat o trofej, která mu doteď v jeho úspěšné kariéře chybí. A to Stanley cup! Toronto stálo o kvalitního hráče, který do mladého týmu přinese zkušenosti! Nové útočiště tak našel v týmu se znakem Javorových listů na prsou.

Do Toronta se ale odstěhoval sám. Rodině nechtěl narušit život, na který jsou v Montrealu zvyklí. „Je to můj domov. Moje děti tam mají školku, vstřebávají francouzštinu a mají ji jako svůj první jazyk. Je dobré, že to budou mít blízko. Je to hodina letu, takže když bude třeba možnost krátkého volna, mohou za mnou přiletět a uvidíme se,“ řekl Plekanec.

Bohužel tohle je odvrácená tvář hokejového života. Manželky a přítelkyně nikdy neví, kdy si budou muset sbalit kufry a měnit adresu. Lucie Vondráčková odloučení bere statečně a v létě se s manželem dohodnou, jak to bude dál. „Tomáš je teď v týmu, který má šanci bojovat v play off o Stanley cup. Což je úžasný. Podporujeme ho a držíme mu s kluky palce z Montrealu, kde už Maty chodí do školy. A v létě se v České republice rozhodneme, co se bude dít dál. Je to dobrodružný život,“prozradila Lucka.

Tak držíme palce, ať je boj o cennou trofej úspěšný!

Sdílejte článek